Austrálska letecká spoločnosť Qantas pošle na nútenú dovolenku dva a pol tisíc svojich zamestnancov

Qantas A380
Foto: ilustračné, SITA/AP

Austrálsky národný letecký prepravca Qantas oznámil, že pošle na nútenú dovolenku 2 500 svojich zamestnancov. Lockdown v Sydney totiž negatívne vplýva na leteckú prepravu v rámci Austrálie.

Nútená dovolenka, ktorá sa dotkne pilotov, palubného personálu a pozemných letiskových pracovníkov, bude trvať dva mesiace, uviedla letecká spoločnosť.

Pozastavili aj cestovnú bublinu

Firma Qantas konštatovala, že mzdy zamestnancom na nútenej dovolenke uhradí do polovice augusta a potom budú môcť požiadať o vládne podporné dávky. Informuje o tom portál bbc.com.

Nové šírenie ochorenia COVID-19 od júna donútilo väčšinu austrálskych štátov opätovne uplatniť reštrikcie. Generálny riaditeľ spoločnosti Qantas Alan Joyce povedal, že najnovšie šírenie delta variantu koronavírusu viedlo k zrušeniu tisícov letov.

Firma Qantas a jej nízkonákladová dcéra Jetstar počas mája až júla stratili 60 percent vnútroštátnej prepravy, dodal Joyce. Cestovnú bublinu medzi Austráliou a Novým Zélandom tiež pozastavili.

Očakávali vyše dvojmiliardovú stratu

V máji spoločnosť Qantas uviedla, že vykáže celoročnú stratu v sume viac ako 2 miliardy austrálskych dolárov. Vyjadrila však nádej na oživenie vnútroštátnej dopravy.

V utorok generálny riaditeľ Qantasu konštatoval, že vnútroštátna preprava v Austrálii by sa mohla vrátiť na 50 až 60 percent normálnej úrovne, keďže sa očakáva opätovné otvorenie štátov Viktória a Južná Austrália.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alan Joyce
Firmy a inštitúcie Qantas