Autobus žilinskej MHD havaroval, 25 zranených

Nehoda linkového autobusu
Foto: SITA/Prezídium HaZZ

Nehoda autobusu v Žiline si vyžiadala 25 zranených. V linkovom autobuse, ktorý zišiel z cesty, sa v čase nehody nachádzalo 40 cestujúcich. Hasiči o tom informovali na svojej facebookovej stránke.

Nehoda sa stala v mestskej časti Zádubie v Žiline.

Ako informovala hovorkyňa záchrannej leteckej služby Air Transport Europe Zuzana Hopjaková, na mieste nehody si do starostlivosti prevzali 72-ročného muža. Ten utrpel poranenie hlavy, ruky aj nohy.

„Po poskytnutí primárneho ošetrenia bol v transportnej sedačke z miesta evakuovaný a v stabilizovanom stave letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Žiline,“ dodala Hopjaková.

Ako informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, medzi zranenými bolo 11 detí. Väčšina, 22 osôb, utrpela ľahké poranenia, najmä odreniny a pomliaždeniny, a dve stredne ťažké poranenia.

Išlo o úrazy hlavy a chrbtice. Jedna osoba sa zranila ťažko. Pacienti boli po ošetrení záchranármi prevezení do nemocníc v Žiline, Čadci a v Považskej Bystrici. Spolu zasahovalo až 6 posádok pozemných záchranárov a jedna posádka leteckých záchranárov.

Dychová skúška u vodiča autobusu požitie alkoholu nepotvrdila. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom