Autobusy v Trnavskom kraji premávajú počas týždňa mobility so zľavou, niekde aj zadarmo

autobus, lístok, karta, žiak
Foto: ilustračné, Getty Images

Obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja môžu počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra cestovať verejnou dopravou so zľavou alebo úplne zadarmo.

V prímestskej autobusovej doprave dostanú cestujúci zľavu v závislosti od tarifného pásma od 38 do 48 percent. O zľavu netreba žiadať, pri kúpe cestovného lístka ju cestujúci dostanú automaticky.

Cieľom je podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča presvedčiť ľudí, aby aspoň na jeden týždeň nechali auto doma a za zvýhodnené cestovné presadli do autobusov.

Cestovanie zadarmo pre všetkých

V Trnave môžu počas Európskeho týždňa mobility mestskými autobusmi zadarmo cestovať všetci držitelia vodičských preukazov.

Počas Dňa bez áut, ktorý bude v nedeľu 22. septembra, bude môcť autobusmi spoločnosti Arriva cestovať zadarmo úplne každý.

Stúpajúci počet áut spôsobuje v našom meste dopravné zápchy a zvýšené emisie CO2. Aj preto chceme ľudí motivovať, aby presadli z áut na bicykle alebo do autobusov verejnej dopravy. Je to zdravšie, lacnejšie a môže nám to všetkým pomôcť,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

Pripravili aj ďalšie aktivity

V Hlohovci je počas tohto týždňa verejná doprava pre cestujúcich tiež zadarmo, v Piešťanoch len v piatok 20. septembra. V Senici bude mestská doprava bezplatná vo štvrtok 19. septembra.

Okrem zvýhodneného cestovania autobusmi prímestskej aj mestskej dopravy si samosprávy pri príležitosti Týždňa európskej mobility pripravili aj ďalšie propagačné aktivity.

O zľavách pri cestovaní počas Európskeho týždňa mobility informovala agentúru SITA spoločnosť Arriva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom