Autodopravcovia budú rokovať so zástupcami ministerstiev, vyriešiť potrebujú akútne problémy

štrajk autodopravcov UNAS
Pre štát sú dôležité aj malé či stredné firmy. Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková

V záujme riešenia akútnych problémov autodopravcov sa už v blízkej dobe uskutoční rokovanie ich predstaviteľov so zástupcami ministerstiev dopravy, hospodárstva a financií. Zhodli sa na tom na stredajšom rokovaní štátny tajomník rezortu dopravy Jaroslav Kmeť, predseda Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) Stanislav Skala a prezident Asociácie Žltý Anjel Marián Ürge.

Ako informoval agentúru SITA Jaroslav Kmeť, diskusia v takomto zložení je dôležitá, lebo mnohé nastolené otázky sa priamo dotýkaju spomínaných rezortov.

„UNAS som dal sľub, že sa budeme každý mesiac stretávať, aby veci nestáli, ale hýbali sa dopredu. Dnes som ich zástupcov opäť privítal na ministerstve, diskutovali sme o mýte, dopadoch pandémie a schéme pomoci, možnostiach úľav zo strany štátu. Hovorilo sa aj o zlom stave našich ciest, ktoré sa neodzrkadľujú len na skoršom opotrebovaní vozidiel a plynulosti premávky, ale aj na väčšej záťaži na životné prostredie,“ podotkol Jaroslav Kmeť.

Práve mnohí z autodopravcov, ktorí roky fungujú na trhu a patria k malým či stredne veľkým firmám, majú pocit, že nie sú pre štát zaujímaví. Ako však podotkol, reálne tomu tak nie je, lebo spoločne vytvárajú tisícky pracovných miest. Práve preto im chce rezort dopravy pomáhať otvoriť dvere a zosilniť ich hlas, doplnil Kmeť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav KmeťMarián UrgeStanislav Skála
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRUNAS Únia autodopravcov Slovenska