Autodopravcovia požadujú odstúpenie Doležala, ministerstvo dopravy podľa nich nezvláda boj s koronakrízou

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) spolu so združením koncesovaných taxikárov a zástupcami združenia poľnohospodárov vyzývajú ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala k okamžitému odstúpeniu.

Zdôvodňujú to nespokojnosťou s neriešením problémov a situáciou v cestnej doprave, chýbajúcou priamou podporou, ako aj podmienkami počas pandémie koronavírusu či prevádzkou mýtneho systému.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ako informoval predseda UNAS Stanislav Skala, autodopravcovia budú protestovať pred ministerstvom dopravy. Protest, ktorý nazývajú aj štrajk, plánujú v januári budúceho roka namiesto toho, ktorý pripravovali na 6. decembra, no na ten vzhľadom na aktuálne podmienky nedostali povolenie od štátnych orgánov.

„Ministerstvo dopravy nezvláda boj s koronakrízou a dopravcovia cítia jej tvrdý dopad vo vlastných firmách. Platí to pre nákladnú dopravu, odťahové služby, prepravu osôb a taxislužbu,“ uviedol Skala. Pokiaľ iné sektory hospodárstva dostávajú aspoň akú takú pomoc, podľa neho cestná doprava doposiaľ nedostala žiadnu a ani sa nepripravuje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalStanislav Skála
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRUNAS Únia autodopravcov Slovenska