Autodopravcovia sú znechutení ignoráciou a nechcú počúvať len sľuby, hrozia ďalšími protestami

štrajk autodopravcov
Autodopravcovia opäť hrozia protestami na slovenských cestách. Foto: SITA/Milo Fabian

Autodopravcovia chcú v krátkom čase prejaviť svoju nespokojnosť na slovenských cestách. Upozornili na to agentúru SITA predseda Únie dopravcov Slovenska (UNAS) Stanislav Skala a prezident Asociácie Žltý Anjel Marián Urge.

Dôvodom je nečinnosť ministerstiev dopravy, financií a hospodárstva v súvislosti s pomocou, ktorá má byť zameraná na prekonanie následkov koronakrízy v autodoprave.

Zopakuje sa rok 2010 a 2020?

Napriek tomu, že im bolo na poslednom rokovaní so štátnym tajomníkom ministerstva dopravy Jaroslavom Kmeťom sľúbené, že sa na 8. júna zvolá rokovanie s ministrami financií, hospodárstva a dopravy, dodnes nedostali odpoveď, reakciu ani informáciu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ako dodal Stanislav Skala, pokiaľ sa nevyriešia v čo najkratšej dobe ich návrhy, tak sa môže stať, že sa v rýchlom slede zopakuje rok 2010 a 2020.

Znechutenie ignoráciou

„Vzhľadom k tomu, že aj ministerstvo dopravy prilieva benzín do ohňa, tak núti autodopravcov na skorší protest, aby sme bojovali za práva dopravcov,“ upozornil šéf UNAS.

„Sme znechutení totálnou ignoráciou našich združení a neriešenia problémov autodopravcov a odťahových služieb. Dané ministerstvá si neuvedomujú, že trpezlivosť máme len jednu a ďalej už nechceme počúvať len sľuby. UNAS má 500 členov a dopravcovia do rozpočtu Slovenska platia nemalé financie. Uhrádzame cestné mýto, ktoré sa nevracia do cestnej infraštruktúry,“ upozornil Stanislav Skala.

Dodal, že štát sa nepochopiteľne skôr prikláňa k sociálnym istotám a mrhaniu financií namiesto pomoci pre segment autodopravy.

Stačilo plakania a sľubov

Preto opätovne žiada rezorty, ktoré malo predvolať ministerstvo dopravy k rokovaciemu stolu za účelom znižovania nákladov a vyriešenia problémov dopravcov, aby autodopravcov neignorovali a začali s nimi rokovať.

„Dopravcovia sú veľmi nervózni a veľa stratili pre COVID-19. Už stačilo plakania a sľubov. Naše rodiny sľuby neuživia a nezaplatia dane,“ zdôraznil Stanislav Skala.

Agentúra SITA osloví v tejto veci aj ministerstvo dopravy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav KmeťMarián UrgeStanislav Skála
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMF Ministerstvo financií SRMH Ministerstvo hospodárstva SRSITA Slovenská tlačová agentúra a.s.UNAS Únia autodopravcov Slovenska