Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bb_stroje.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nový vozový park v BBRSC Foto: BBSK
5. 06. 2019 14:33 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

Banskobystrická správa ciest obnovila vozový park

Na kúpu techniky si zobrala úver 1,689 mil. eur.

Deväť nových nákladných vozidiel v hodnote 1,689 mil. eur dnes uviedla do prevádzky Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC) v rámci obnovy a modernizácie vozového parku. Ako dnes pre agentúru SITA povedal predseda predstavenstva BBRSC Ján Havran, na kúpu si zobrali komerčný úver s úrokom 0,6 % so splatnosťou štyri roky.

Väčšinu strojov dodala spoločnosť MAN. Na nosné časti boli kúpené nadstavby spoločnosti Kobit-SK, s.r.o. Ide o autá, ktoré majú vymeniteľné nadstavby.

To umožňuje ich využitie v zimnej údržbe ako sypače a odhŕňače snehu. Ich použitie v letnom období bude hlavne na opravy rôznych prasklín ciest, opravy celých plošných úsekov, prepravu materiálu a čistenie ciest vodou.

sypače
Nový vozový park BBRSC

Nevyhnutná investícia

Nové vozidlá získajú strediská v Banskej Bystrici, Lučatíne, Žiari nad Hronom, Rimavskej Sobote, Jelšave, Kriváni a vo Veľkom Krtíši.

„Ide o nevyhnutnú investíciu, keďže za posledných šesť rokov pribudli do nášho vozového parku len dve vozidlá a priemerný vek súčasných je dvadsať rokov,“ uviedol Havran. BBRSC plánuje v investíciách do novej techniky pokračovať.

Zároveň dodal, že ambíciou je vozový park zúžiť a používať vozidlá naprieč celým krajom, aby ich dokázali udržať vo vyhovujúcom technickom stave a modernizovať.

Staré stroje postupne nahradia novými

Prvým krokom bude analýza stavu vozidiel vo všetkých strediskách v kraji. Následne najstaršie vyradia a takmer nefunkčné stroje poslúžia ako zdroj náhradných dielov. Do stredísk, ktoré nedostali nové stroje, budú presunuté tie, ktoré sú stále funkčné a spoľahlivé, uzavrel Havran.

BBRSC má v súčasnosti k dispozícii 480 kusov techniky v 15 strediskách.

snežný pluh
Nový vozový park BBRSC

„Bezpečnosť na cestách je prvoradá. Preto je doprava jednou z priorít, ktoré sme si stanovili. Tak, ako župa aktuálne investuje do opráv a rekonštrukcií ciest, uvedomujeme si aj dôležitosť kvalitnej techniky na údržbu ciest,“ konštatoval predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter.

Banskobystrická regionálna správa ciest bola založená na základe uznesenia Zastupiteľstva BBSK v roku 2007 za účelom správy a údržby ciest II. a III. triedy v dĺžke 2 556 kilometrov a 1 107 mostných objektov vo vlastníctve kraja a investičnej činnosti na týchto cestách. Jej jediným akcionárom je BBSK.

Zameraním BBRSC je okrem správy a údržby ciest II. a III. triedy aj podnikateľská činnosť na cestných komunikáciách a vykonávanie s tým súvisiacich činností, ktoré zabezpečujú zriadené strediská.

Odporúčané články

EK odporúča Slovenska zamerať sa na strategické investície a udržateľnosť dopravy Arete Invest skoladuovala v Novom Meste nad Váhom novú halu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X