Baťov kanál postupne ožíva, krízový štáb povolil premávku lodí (foto)

Baťov kanál
Ústredný krízový štáb SR povolil premávku lodí aj na Baťovom kanáli pri Skalici, ktorý tvorí zároveň hraničný priechod medzi Slovenskom a Českom. 1. júna 2020 Foto: www.facebook.com

Ústredný krízový štáb SR od pondelka povolil premávku lodí aj na Baťovom kanáli pri Skalici, ktorý tvorí zároveň hraničný priechod medzi Slovenskom a Českom. Vodnú cestu môžu využívať občania Českej a Slovenskej republiky, ak nebudú dlhšie ako 48 hodín v susednej krajine.

Informovalo o tom Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) s tým, že ide o ďalšie uvoľnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu. Na lodiach je potrebné dodržiavať prísne hygienické nariadenia, povinné sú ochranné rúška, rukavice alebo použitie účinnej dezinfekcie.

Viac o téme: Koronavírus

„Výletné a vyhliadkové lode už môžu vyše dvoch týždňov plávať v rámci republiky. Baťov kanál však pre svoju polohu na hranici nemohli využívať,“ povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina).

„Teraz sa to našťastie zmenilo a ťažko skúšaný turistický ruch bude možné aspoň čiastočne obnoviť aj na tejto krásnej vodnej ceste,“ dodal minister.

Ústredný krízový štáb povolil plavbu vnútroštátnych výletných lodí aj s pasažiermi od 15. mája. „Prevádzkovatelia musia začiatok plavebnej prevádzky oznámiť útvaru vedúceho hygienika rezortu dopravy. Od štvrtka 28. mája už premáva počas pracovných dní aj prievozná loď, tzv. kompa na vodnej ceste Morava medzi obcami Záhorská Ves a Angern/March,“ uviedol poradca ministerstva dopravy a výstavby pre komunikáciu Ivan Rudolf.

Baťov kanál
Ústredný krízový štáb SR povolil premávku lodí aj na Baťovom kanáli pri Skalici, ktorý tvorí zároveň hraničný priechod medzi Slovenskom a Českom. 1. júna 2020 Foto: www.facebook.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR