Bezplatná preprava na vybraných mestských linkách v Bratislave sa končí

|
Doprava v Bratislave. Foto: mesto Bratislava.

Zároveň sa končí aj zľava na týždenný cestovný lístok zakúpený cez mobilnú aplikáciu Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. 

Prechodné obdobie, v ktorom linky mestskej hromadnej dopravy v Bratislave číslo 201, 202, 212, 75 a X72 v úsekoch cez Gagarinovu ulicu jazdili bezplatne, uplynie v nedeľu 31. marca. Zároveň sa končí aj zľava na týždenný cestovný lístok zakúpený cez mobilnú aplikáciu Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. 

Hlavné mesto verí, že cestujúci aj tak zostanú verní MHD, ako najrýchlejšiemu spôsobu prepravy na tomto úseku a že ju aj naďalej budú využívať minimálne v rovnakej miere ako doteraz.

Za prvých šesť týždňov rozsiahlych dopravných obmedzení nevznikol pôvodne predpokladaný kolaps. „MHD sa stala v kritickom úseku na Gagarinovej ulici najrýchlejším spôsobom dopravy a vďaka vyhradenému pruhu výrazne skrátila svoju jazdú dobu aj oproti obdobiu pred uzáverami,“ informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Bratislava - obmedzenia
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Upravia vodorovné značenie

V nastávajúcom období upravia vodorovné dopravné značenie na Gagarinovej ulici tak, že bude potlačená viditeľnosť pôvodného značenia, aby nepôsobilo na vodičov mätúco. Rovnako budú zväčšené aj nastriekané piktogramy vyznačujúce pruhy pre verejnú dopravu na Gagarinovej ulici.

„Vodiči a cestujúci v MHD z Petržalky do Ružinova v rannej špičke čelia rozsiahlej zápchce na prejazde cez Prístavný most na Bajkalskú ulicu. Už v najbližších dňoch preto príde k zmene dopravného zznačenia na zjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu,“ uviedol Bubla.

Bratislava - cesty
Pohľad na cesty v Bratislave. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Zaraďovanie na Bajkalskú má byť plynulejšie

Týmto značením budú oddelené prichádzajúce autá od Trnavy od vozidiel, ktoré sa pripájajú v Petržalke (vrátane vozidiel MHD), aby zaraďovanie áut na Bajkalskú bolo plynulejšie. Pokiaľ ani týmto opatrením nepríde k zrýchleniu liniek 98, 96 a 196 v rannej špičke, hlavné mesto uvažuje o ich pretrasovaní cez Most Apollo.

„Pretrasovaním by síce prišlo k horšej obsluhe zastávky Prístavný most a o niekoľko minút dlhšej jazdnej dobe počas dňa, ale cestujúci v rannej špičke by podľa dostupných dát prešli úsekom medzi Dolnozemskou a križovatkou Bajkalská/Prievozská dvojnásobne rýchlejšie,“ dodal Bubla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom