Boeing oznámil zmeny vo vedení, program výroby strojov 737 Max bude mať nového šéfa

Boeing 737 MAX
Lietadlo Boeing 737 MAX. Foto: archívne, SITA/AP

Manažér spoločnosti Boeing Eric Lindblad, ktorý riadi program výroby stroja 737 Max a závod v Seattli, kde sa toto lietadlo vyrába, odchádza do dôchodku.

Lindblad uviedol, že do penzie plánoval odísť vlani v lete a hovorca Boeingu vo štvrtok povedal, že rozhodnutie o odchode do dôchodku nesúvisí s dvomi tragickými nehodami stroja Max.

Lindblad vo firme pracoval 34 rokov

Lindblad bol na terajšom poste menej ako rok a ujal sa ho v čase, keď Boeing mal nedostatok motorov a trupov lietadiel od subdodávateľov.

Celkovo vo firme Boeing pracoval 34 rokov. Zmenu vo vedení programu strojov Max oznámil v liste zamestnancom šéf divízie komerčných lietadiel Kevin McAllister.

Funkciu prevezme viceprezident firmy

V najbližších týždňoch terajšiu Lindbladovú funkciu prevezme Mark Jenks, viceprezident firmy, ktorý dozerá na možný vývoj nového stredne veľkého lietadla. Tento nový stroj by mal začať lietať zhruba v roku 2025.

Jenks predtým riadil program výroby lietadla Boeing 787, ktorého lety boli zastavené v roku 2013 po tom, ako sa v niekoľkých lietadlách prehriali batérie. Program stredne veľkého lietadla prevezme Mike Sinnett, manažér pre stratégiu produktov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eric LindbladMark Jenks
Firmy a inštitúcie Boeing