Boeing pre koronavírus prerušuje výrobu, na dovolenku môže poslať až 70-tisíc zamestnancov

Boeing
Lietadlo firmy Boeing. Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký výrobca lietadiel Boeing pre šírenie koronavírusu preruší produkciu vo svojich závodoch v regióne mesta Seattle. Boeing v tomto regióne zamestnáva približne 70-tisíc ľudí. Prevádzka závodov sa pozastaví od stredy.

Viac o téme: Koronavírus

Generálny riaditeľ firmy Dave Calhoun informoval, že prerušenie výroby je naplánované na dva týždne. Produkcia v závode Boeingu v Južnej Karolíne bude pokračovať. Spoločnosť uviedla, že zamestnanci v regióne Seattlu, ktorí môžu pracovať z domu, budú v práci pokračovať, a tí, u ktorých to nie je možné, dostanú platenú dovolenku.

Akcie Boeingu v pondelok posilnili o 11,2 percenta na 105,62 USD za kus. Podľa analytika banky Goldman Sachs Noaha Poponaka sa hodnota akcií po tom, ako v priebehu roka klesla o zhruba 80 percent, dostala na dno a stala sa pre investorov atraktívna.

Poponak predpokladá, že Boeing má dostatok likvidity, aby prekonal slabé príjmy v roku 2020 a dlhodobý výhľad odvetvia zostáva dobrý. „Myslíme si, že cestovanie leteckou dopravou bude po vyriešení problému epidémie COVID-19 také populárne, ako vždy bolo,“ uviedol analytik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Boeing