Boeing rozdelil funkcie generálneho riaditeľa a šéfa dozornej rady

Dennis Muilenburg
Generálny riaditeľ amerického výrobcu lietadiel Boeing Dennis Muilenburg. Foto: SITA

Generálny riaditeľ amerického výrobcu lietadiel Boeing Dennis Muilenburg stratil funkciu šéfa dozornej rady. Stalo sa to takmer rok od prvej z dvoch havárii strojov 737 Max, pri ktorých zahynulo celkovo 346 ľudí.

Muilenburg má plnú dôveru

Boeing oznámil, že vedenie firmy rozhodlo rozdeliť funkciu generálneho riaditeľa a predsedu dozornej rady a zvolilo Davida L. Calhouna na čelo dozornej rady.

Muilenburg vo vyhlásení uviedol, že rozdelenie funkcií podporuje. Nový šéf dozornej rady sa vo vyhlásení vyjadril, že „vedenie má úplnú dôveru voči Dennisovi Muilenburgovi ako generálnemu riaditeľovi a je presvedčené, že deľba práce umožní maximálne sústredenie sa na riadenie podnikania.“

Výzva akcionárov

Ešte v apríli vedenie Boeingu nesúhlasilo s výzvou akcionárov na rozdelenie funkcií v rámci kritiky reakcie Boeingu na nehody stroja Max.

Lietadlo 737 Max bolo najlepšie predávaným strojom Boeingu, kým nebolo uzemnené v marci tohto roka po nehodách v Indonézii a Etiópii. Muilenburg nedávno uviedol, že Max sa podľa firmy vráti do prevádzky začiatkom štvrtého kvartálu, ale spoločnosť stále formálne nepredložila regulátorom návrh opráv stroja.

Americké letecké spoločnosti neočakávajú návrat lietadla Max prinajmenšom do januára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David L. CalhounDennis Muilenburg
Firmy a inštitúcie Boeing