Boeing sa borí so zrušenými objednávkami, od začiatku roka nepredali ani 100 strojov

United Airlines, Boeing
Spoločnosť dodala zákazníkov v septembri len 11 kusov Boeingov. Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký výrobca lietadiel Boeing v septembri zákazníkom dodal iba 11 komerčných strojov. Od začiatku roka do konca septembra tak firma zákazníkom dodala len 98 komerčných lietadiel, čo je necelá tretina v porovnaní s dodávkami v rovnakom období minulého roka. Minulý mesiac pritom firma opäť nezískala ani jednu objednávku komerčného lietadla. Informuje o tom portál cnn.com.

Zákazníci Boeingu v septembri zrušili tri objednávky strojov 737 Max, ktorý je uzemnený od marca 2019 po dvoch tragických nehodách. Od začiatku tohto roka firma už eviduje zrušenie objednávok na 229 lietadiel, pričom sú to najmä objednávky strojov 737 Max. Spoločnosť však stále má celkové objednávky na viac ako 4 300 lietadiel.

„Naďalej s našimi zákazníkmi po celom svete úzko spolupracujeme, aby sme chápali potreby ich flotíl v krátkodobom aj dlhodobom horizonte a prispôsobili ponuku a dopyt v čase, keď sa vyrovnávame s veľkým vplyvom, ktorý globálna pandémia naďalej má na naše odvetvie,“ povedal finančný riaditeľ Boeingu Greg Smith.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Boeing