Bratislava bude mať 24 metrov dlhé trolejbusy, dopravný podnik už vyhodnotil súťaž na dodávateľa

Trolejbus, Dopravný podnik Bratislava
Novými trolejbusmi sa odvezú obyvatelia východnej časti Bratislavy. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhodnotil súťaž na dodávateľa 24-metrových trolejbusov. Ako informoval hovorca DPB Martin Chlebovec, o dodávku týchto vozidiel prejavili záujem dvaja uchádzači.

Prihlásil sa aj výrobca zo Švajčiarska

„Po prvýkrát v histórii sa vôbec do súťaže prihlásil aj výrobca trolejbusov zo Švajčiarska,“ uviedol. Víťazným uchádzačom na dodávateľa dvojkĺbových trolejbusov sa stala skupina firiem Solaris Bus & Coach, Solaris Slovakia a Škoda Electric s cenou 16,760 mil. eur bez DPH.

Na druhom mieste skončila švajčiarska spoločnosť Carrosserie HESS AG s ponukou 21,677 mil. eur bez DPH. Odhadovaná cena zákazky bola 19,413 mil. eur bez DPH.

Výzva pre dopravný podnik

Zmluvu s víťazným združením plánuje DPB podpísať v prípade, ak nepríde k uplatneniu revíznych postupov a po kontrole súťaže zo strany Úradu pre verejné obstarávanie.

„Prevádzka tohto typu trolejbusov nemá nikde v Česku ani na Slovensku obdobu a pre náš dopravný podnik je výzvou. Podobne dlhé vozidlá jazdia napríklad v rakúskom Linzi a vo viacerých švajčiarskych mestách,“ poznamenal predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský a dodal, že obyvatelia východnej časti Bratislavy sa odvezú novými trolejbusmi, ktoré výrazne zvýšia prepravnú kapacitu a komfort cestovania na linke 201.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava