Bratislava čoskoro spustí regulované parkovanie v lokalite Starý Ružinov - západ, do leta sa rozšíri na oblasť Nív

Parkovací automat, parkovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Bratislava spúšťa celomestské regulované parkovanie PAAS v lokalite Starý Ružinov – západ a 500 bytov od 3. mája. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Ak sa rezidenti registrujú a kúpia rezidentskú parkovaciu kartu pre Starý Ružinov – západ a 500 bytov do 30. apríla, získajú 15-mesačnú platnosť parkovacej karty, konštatuje mesto. Obyvatelia zóny si môžu kartu kúpiť prostredníctvom webovej stránky, prípadne na niektorom z klientských miest.

Spustenie vo fázach

Regulované parkovanie v zóne Ružinov – Nivy spúšťa magistrát vo fázach. Pre jednotlivé lokality najskôr pripravia projekt organizácie dopravy, na základe ktorého potom vyznačia parkovacie miesta a ďalšie dopravné značenie.

Zatiaľ posledným pripravovaným je projekt organizácie dopravy pre lokalitu Košická – Miletičova – Prievozská, ktorý môžu obyvatelia pripomienkovať do 26. apríla. Reguláciu v zóne plánujú spustiť v júni.

Parkovanie sa rozšíri na Nivy

Bratislava začala s celomestskou reguláciou parkovania PAAS 10. januára v prvých troch zónach – Dvory 4, Tehelné pole a Krasňany. Od 23. marca k nim pribudla zóna Starý Ružinov – východ a od 25. mája pribudne lokalita Hlavná Stanica – Blumentál.

Ďalšou pripravovanou lokalitou je Svätoplukova – Košická, kde plánujú spustiť reguláciu koncom mája. Do leta by sa zóna regulovaného parkovania mala rozšíriť na celú oblasť Nív – od Starého Mesta po Bajkalskú ulicu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Bratislavský magistrát