Bratislava obnoví premávku na Dúbravsko-Karloveskej radiále, spoje budú premávať častejšie

Električka
Doprava na na Dúbravsko-Karloveskej radiále by mala byť obnovená od rána 26. októbra. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Dopravný podnik Bratislava (DPB) a hlavné mesto od budúceho týždňa obnovia premávku električiek do Dúbravky. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová.

„DPB obnovuje od rána 26. októbra premávku na Dúbravsko-Karloveskej radiále. Obnovená bude premávka električiek v úseku Chatam Sófer – Pri kríži a zároveň všetky električkové linky v sieti budú v rannej špičke premávať častejšie,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že doprava na Dlhé diely bude zabezpečená z nového integrovaného prestupného uzla Riviéra.

Veľkokapacitné električky

Linka 4 bude predĺžená od tunela do Dúbravky, linka 9 bude jazdiť na Kútiky. Interval oboch liniek bude štyri minúty v rannej špičke, päť minút v ostatných obdobiach dňa a sedem až osem minút cez víkend.

„Pre Karlovu Ves to znamená príchod električky každé dve minúty a zvýšenie kapacity oproti stavu pred začatím modernizácie električkovej trate,“ uvádza dopravný podnik a dodáva, že všetky električky na linkách 4 a 9 budú v pracovných dňoch veľkokapacitné, pričom mimo špičky a cez víkend bude zabezpečených až dvakrát viac spojov na nábrežie a Šafárikovo námestie ako v minulosti.

„Medzi Karlovou Vsou (Kútiky) a nábrežím (Most SNP) sa skráti čas jazdy zo 16 minút na 14 minút,“ doplnil DPB.

Bez čakania v dopravných zápchach

Z Dúbravky pôjde električka každé štyri minúty v rannej špičke, resp. každých päť minút v čase medzi špičkami počas pracovných dní.

„Linka 5 bude nahradená dvakrát častejšie jazdiacou linkou 4, ktorou je možné dostať sa do dôležitého uzla Trnavské mýto a tiež prestúpiť na linku 3 do Rače na zastávke Mariánska,“ uvádza DPB a dodáva, že spojenie Dúbravky s uzlom Kapucínska, Zochova bude možné aj naďalej linkami 83 a 84 bez prestupu, kde zostáva v platnosti častejší víkendový interval.

„Linka 133 nebude premávať, jej náhradou bude nový pohodlný prestup v integrovanom prestupnom uzle na Riviére,“ vysvetľuje dopravný podnik a dodáva, že v rannej špičke, keď táto linka premávala, bude posilnená linka 33, ktorá pôjde každé štyri minúty a všetky spoje budú nízkopodlažné.

„Navyše v danom čase DPB nasadí iba najväčšie električky na trase linky 4 smerom na Šafárikovo námestie. Cestujúci sa tak do centra mesta dostanú častejšie a bez čakania v dopravných zápchach,“ uzavrel DPB.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica Melcerová
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava