Bratislavská župa zakladá novú spoločnosť, postará sa o cesty druhej a tretej triedy

Juraj Droba
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 16. októbra, 13:12

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na piatkovom zastupiteľstve schválili založenie novej spoločnosti. Akciová spoločnosť Regionálna správa ciest BSK má fungovať od budúceho roka a na starosti bude mať správu, údržbu a rekonštrukciu ciest II. a III. triedy, mostov a miestnych komunikácií pre cestnú nemotorovú dopravu v kraji.

„Zastupiteľstvo BSK rozhodlo o vzniku novej cestárskej spoločnosti počas zasadnutia, ktoré sa prvýkrát v histórii župy konalo elektronicky,“ podotkla samospráva.

Predsedom predstavenstva novej spoločnosti sa stal Rastislav Gajarský, podpredsedníčkou Alžbeta Ožvaldová a členmi predstavenstva Emil Pavlík, Michal Halabica a Daniel Štepka.

Nová akciová spoločnosť by mala začať fungovať na prelome rokov 2020/2021, tak, aby bola kontinuálne zabezpečená starostlivosť o regionálne cesty vrátane zimnej údržby.

„Župa chce v rámci novej firmy čím skôr začať s investíciami do cestnej infraštruktúry v kraji,“ poznamenal BSK, ktorý v tomto roku zabezpečil vypracovanie analýzy optimálneho modelu efektívneho fungovania cestného hospodárstva.

Na realizáciu variantu, ktorý bol vyhodnotený v analýze ako najvhodnejší, bolo nutné okrem získania manažérskej kontroly pristúpiť aj k prevzatiu výlučnej majetkovej kontroly, a to formou odkúpenia celého 32-percentného podielu od minoritného akcionára za symbolických 0,1 eura.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ŠtepkaEmil PavlíkJuraj DrobaMichal Halabica
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny krajRegionálna správa ciest BSK