Bratislavské letisko očakáva pre MS v hokeji zatiaľ 40 mimoriadnych letov

Foto: bts.aero
AKTUALIZOVANÉ – Tieto lety sú nahlásené v období od 8. do 27. mája, ich počet však bude závisieť od priebehu šampionátu v Bratislave a Košiciach.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave v súvislosti s majstrovstvami sveta v hokeji očakáva zatiaľ 40 mimoriadnych letov. To je vrátane charterových i súkromných príletov a odletov. Tieto lety sú nahlásené v období od 8. do 27. mája. Ich počet však bude závisieť od priebehu šampionátu v Bratislave a Košiciach. Agentúru SITA o tom informovalo letisko v tlačovej správe.

„Prvý prílet hokejových fanúšikov je plánovaný charterovým letom v piatok 10. mája zo Štokholmu dopravcom Anter Air. V pláne sú navyše aj prílety fanúšikov charterovými letmi z lotyšskej Rigy dopravcom Air Baltic (18. mája) či z fínskych Helsínk dopravcom Enter Air (24. mája). Čakajú sa aj prílety súkromnými letmi z Ruska, Švajčiarska a iné,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

„Hokejové“ lety sa začali v stredu podvečer príletom ruského národného hokejového tímu z Moskvy do Bratislavy.

Letisko Bratislava
Cestujúci na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Posilnia aj MHD

Fanúšikovia môžu zároveň využiť na prílet do Bratislavy aj pravidelné lety leteckých spoločností z účastníckych krajín majstrovstiev sveta v hokeji.

Ide o linky z letísk Moskva-Vnukovo (dopravca Pobeda), Paríž – Beauvais, Rím-Ciampino, Miláno – Bergamo, Bologna, Londýn – Stansted, Birmingham, Manchester, Leeds – Bradford, Edinburgh (Ryanair) a Londýn – Luton (Wizzair).

„Pre prilietajúcich fanúšikov bude organizácia Bratislava Tourist Board poskytovať osobne priamo na letisku v infopointe potrebné informácie súvisiace s MS v hokeji. Vrátane máp s vyznačením fanzón a štadióna,“ priblížila Ševčíková.

„Dopravný podnik Bratislava zároveň posilnil linku MHD číslo 61, ktorá zabezpečuje priame spojenie medzi letiskom, zimným štadiónom a hlavnou železničnou stanicou,“ dodala hovorkyňa bratislavského letiska.

Do Košíc priletia chartre z Helsínk

Košické letisko očakáva v piatok ráno, resp. dopoludnia prílet troch charterových letov s fanúšikmi z Helsínk.

„Maximálna kapacita týchto chartrov je 189 cestujúcich. Nedisponujeme presným počtom cestujúcich, ale predpokladáme, že tieto lety budú maximálne obsadené,“ uviedol pre agentúru SITA zástupca výkonného riaditeľa pre financie a člen predstavenstva spoločnosti Letisko Košice – Airport Košice, a. s., Tomáš Jančuš.

Fínski fanúšikovia prileteli jedným chartrom už vo štvrtok. V stredu prileteli do Košíc z letiska Karlsruhe/Baden Baden reprezentácie USA a Nemecka a z Kodane aj tím Dánska. Vo štvrtok ráno pricestovala z Viedne aj reprezentácia Kanady.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika