Bratislavské letisko ôsme najlepšie vo východnej Európe

Foto: bts.aero

Letisko M. R. Štefánika Bratislava (BTS) v celosvetovej ankete najlepších letísk Skytrax – World Airport Awards 2019 v kategórii východnej Európy obhájilo svoju minuloročnú ôsmu pozíciu. Zaradilo sa tak medzi top 10 najlepších letísk východnej Európy. Informovala o tom hovorkyňa BTS Veronika Ševčíková.

Letisko v hlavnom meste sa ako jediné letisko na Slovensku umiestnilo v kategórii letísk východnej Európy, kde obsadilo 8. miesto pred letiskami v Záhrebe a Sofii.

Víťazi

V celkovom rebríčku európskych letísk bodoval Mníchov. V kategórii východnej Európy sa na prvom mieste umiestnila Budapešť. Zostavovatelia rebríčka postupovali podľa pomerne zvláštnej mapy, keď Varšavu, ktorá leží východnejšie ako Bratislava a Budapešť, zaradili spolu s Prahou a Viedňou do strednej Európy. Spolu s nemeckými letiskami, takže aj v kategórii strednej Európy zvíťazil Mníchov.

V južnej Európe je na čele rebríčka Madrid Barajas, v severnej Kodaň a v západnej Londýn Heathrow.

Vo zvyšku sveta zvíťazili vo svojich respektívnych regiónoch Kapské mesto, Singapur, Dillí, Brisbane, Šanghaj, Baku, Dauha, Vancouver, Panama Tocumen a Lima.

O Skytrax World Airport Awards

Anketa je najväčším každoročným celosvetovým prieskumom spokojnosti cestujúcich v letectve. Zapája sa do nej celosvetovo približne štrnásť miliónov cestujúcich viac ako stovky národností. Anketu vypĺňajú návštevníci letísk spravidla od augusta do februára  cez webovú stránku www.worldairportsurvey.com, kde hodnotia 550 letísk po celom svete.

Pasažieri v ankete vyjadrujú spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika