Bratislavské letisko vybavilo počas 9 mesiacov takmer 2 milióny cestujúcich, ich počet stúpol

letisko, Bratislava
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: www.facebook.com.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo počas 9 mesiacov tohto roka 1 850 616 cestujúcich. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka počet pasažierov vzrástol o šesťtisíc. Ako letisková spoločnosť v utorok informovala v tlačovej správe, zároveň sa od januára do konca septembra uskutočnilo 22 767 letov.

„V samotnom deviatom mesiaci roka využilo odlety a prílety z bratislavského letiska celkovo 248 480 cestujúcich,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Zmena času

„V septembri stála na čele najvyužívanejších destinácií turecká Antalya, nasledovali za ňou pravidelné lety do Londýna, Dublinu, Hurghady či Kyjeva a z nich do Bratislavy. Počet pohybov lietadiel, čiže vzletov a pristátí, sa priblížil k trojtisícovej hranici (uskutočnilo sa 2 997 letov),“ priblížila Ševčíková.

Už o dva týždne, so zmenou času z letného na zimný, sa v letectve zmení letový poriadok. V rámci neho pribudne z Bratislavy nová letecká linka do Odesy na Ukrajine od dopravcu Wizz Air.

Zájazdy aj v zime

„Do ponuky letov sa vráti zimná pravidelná letecká linka do Eilatu-Ramon v Izraeli, ktorú zabezpečí dopravca Ryanair. Prichádzajúce zimné mesiace sa tiež považujú za hlavnú sezónu v Dubaji, kam pravidelná linka z Bratislavy premáva v stredu, v piatok a v sobotu,“ poznamenala Ševčíková s tým, že túto linku prevádzkuje spoločnosť flydubai. Cestovné kancelárie budú z Bratislavy v zime ponúkať aj naďalej zájazdy do egyptskej Hurghady či Ománu.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %. Základné imanie letiskovej spoločnosti dosahuje 292,43 milióna eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Ševčíková
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR