Bratislavské letisko vybavilo takmer 100-tisíc cestujúcich, stále je to však menej ako pred pandémiou

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v júli na príletoch a odletoch spolu 95 997 cestujúcich. Je to takmer šesťnásobne viac oproti vlaňajšiemu júlu s vybavenými 16 604 pasažiermi.

Ako v piatok informovala spoločnosť, aktuálne počty stále ani zďaleka nedosahujú prevádzkové výkony z obdobia pred pandémiou, kedy v júli 2019 služby letiska využilo vyše 331-tisíc cestujúcich.

Najpopulárnejší bol Burgas

„Najviac cestujúcich prepravili letecké spoločnosti Ryanair, Smartwings a Air Explore. Najpopulárnejšou destináciou bol v júli bulharský Burgas, v tesnom závese boli lety do obľúbených gréckych letovísk Heraklion a Rodos,“ uviedol hovorca bratislavského letiska Matúš Hrabovský. Na letisku sa spolu uskutočnilo 2 301 letov a prepravených bolo 1 609 ton leteckého nákladu.

Za sedem mesiacov roka 2021 najväčšie domáce letisko vybavilo 148 745 cestujúcich, čo je o 52 percent menej ako v rovnakom období minulého roka. Predstavuje to iba 11 percent z počtu pasažierov, ktorých za toto obdobie letisko obsluhovalo v rokoch pred pandémiou.

Obnovené linky by mohli letisku pomôcť

„V mesiaci júl už letisko obvykle prekonávalo hranicu 1 milióna cestujúcich, napriek postupnej obnove leteckých liniek sme však zatiaľ tento rok zaznamenali menej ako pätinu tohto objemu,“ priblížil Hrabovský.

Na letisku veria, že ku nárastu počtu cestujúcich prispeje očakávané obnovovanie ďalších liniek v priebehu jesene, ako aj nové linky do Kodane a na Kanárske ostrovy, ktoré začne z Bratislavy prevádzkovať letecká spoločnosť Ryanair od novembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Hrabovský
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika