Bratislavské letisko vybavilo za desať mesiacov dva milióny cestujúcich

Letisko Bratislava
Terminál Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko

Stalo sa tak tretí raz v histórii a po desiatich rokoch, čo najväčšie domáce letisko prekonalo hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov. Za desať mesiacov tohto roka vybavilo viac cestujúcich ako za celý minulý rok.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo koncom októbra tohto roka dvojmiliónteho cestujúceho. Stalo sa tak tretí raz v histórii a po desiatich rokoch, čo najväčšie domáce letisko prekonalo hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov. Ako letisko v utorok informovalo, za desať mesiacov roka vybavilo viac cestujúcich ako za celý minulý rok.

Môže padnúť desaťročný rekord

„Okrúhlu hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov na odlete a prílete sa podarilo letisku prekročiť doposiaľ len dvakrát v histórii – v rokoch 2007 a 2008,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

„Tento rok sme hranicu dvoch miliónov cestujúcich prekročili už 29. októbra a dúfame, že sa rekord z roku 2008 – 2 218 545 cestujúcich – podarí do konca roka ešte prekonať. Dosiahli by sme tak najvyšší počet vybavených cestujúcich od vzniku letiska v roku 1951, teda za posledných 67 rokov,“ dodal Pojedinec.

Odletová časť bratislavského letiska. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
Najsilnejšia dovolenková sezóna

K rastu cestujúcich na bratislavskom letisku v tomto roku prispela rekordná dovolenková sezóna aj nové pravidelné linky. „Počas letného dovolenkového obdobia – od júna do septembra – vybavilo letisko rekordných 1 178 555 cestujúcich, čo predstavovalo nárast o 17 percent oproti štyrom letným mesiacom uplynulého roka. Najviac cestujúcich smerovalo počas letného obdobia do tureckej Antalye, Hurghady v Egypte, na grécku Krétu či Rodos,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. O rast sa však pričinili aj nové linky v medzinárodnej doprave, tento rok ich pribudlo z Bratislavy rekordných dvanásť.

Letisko Bratislava
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: bts.aero.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika