Bratislavské letisko za máj odbavilo viac ako stotisíc cestujúcich, najpreferovanejšou linkou je Londýn

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: www.bts.aero

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave prvý raz v tomto roku prekročilo hranicu stotisíc cestujúcich za mesiac. V máji vybavilo spolu na príletoch a odletoch 100 124 pasažierov, vlani v máji počas pandémie koronavírusu to bolo 3 088.

Letov postupne pribúda

Za päť mesiacov tohto roka prešlo bránami najväčšieho domáceho letiska 326 194 prilietajúcich a odlietajúcich cestujúcich. Letisková spoločnosť o tom informovala v utorok v tlačovej správe.

„Od začiatku januára do konca mája sa uskutočnilo na letisku 8 561 vzletov a pristátí, pričom v samotnom máji to bolo 2 254 letov – dvakrát toľko ako počas minuloročného mája,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Demovičová.

Londýn ostáva top destináciou

Najviac cestujúcich prepravili v piatom mesiaci roka leteckí dopravcovia Ryanair, Wizz Air a Air Cairo. „Cestujúci smerovali po odlete z Bratislavy v máji najmä do destinácií Londýn (obe letiská Stansted a Luton), Miláno a na treťom mieste bola bulharská Sofia, ktorá predbehla z hľadiska počtu cestujúcich aj írsky Dublin,“ priblížila Demovičová. Do Sofie a z nej zabezpečujú pravidelné lety Ryanair a Wizz Air.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Demovičová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanairWizz Air