Bratislavské letisko začalo zimnú letovú sezónu, bude sa lietať do 20 destinácií a pribudnú dve nové spojenia

Letisko M. R. Štefánika

Cestujúci z Bratislavy budú môcť v zimnom letovom poriadku (od 31. októbra do 26. marca 2022) po prechode na zimný čas využívať 22 pravidelných liniek do 20 destinácií a dve charterové linky. Úplnými novinkami sú pravidelné spojenia do Kodane a na ostrov Lanzarote.

Ako informovalo bratislavské letisko, pravidelné linky budú prevádzkovať štyri letecké spoločnosti – Ryanair, Wizz Air, Smartwings a Air Cairo. Obnovená by mala byť aj linka ruského dopravcu Pobeda do Moskvy, v závislosti od pandemickej situácie zrejme nie skôr ako v januári. Spolu s ňou budú k dispozícii spojenia do šestnástich krajín.

Úplne nové letecké spojenia

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Keketi povedal, že v terajšej zimnej sezóne je obnovených už 21 z pôvodných 29 liniek, ktoré fungovali v poslednom zimnom období pred pandémiou 2019/2020.

„Zároveň k ním pribudnú dve úplne nové letecké spojenia, a to do Kodane v Dánsku, kde bude možné letieť každý pondelok a piatok, a na jeden z Kanárskych ostrovov, na Lanzarote, kam budú lety smerovať každú sobotu už od 6. novembra,“ dodal Keketi.

Spojenie s Dánskom po 14 rokoch

Obe nové linky bude zabezpečovať Ryanair, pričom prvý let do Kodane bude už v pondelok 1. novembra. Bratislava bude mať tak opäť spojenie s dánskou metropolou po viac ako štrnástich rokoch, linku v roku 2007 naposledy prevádzkovala spoločnosť Sky Europe Airlines.

Od 24. októbra je už obnovené pravidelné spojenie do Dubaja v Spojených arabských emirátoch, prevádzkuje ho Smartwings každú nedeľu do 28. marca 2022.

Zvyšuje sa aj frekvencia letov

Hovorca bratislavského letiska Matúš Hrabovský uviedol, že letecké spoločnosti po úplnom prerušení letov cez pandémiu obnovujú svoje linky len postupne, aj s ohľadom na špecifiká a vývoj situácie v jednotlivých krajinách.

„V prichádzajúcom zimnom letovom poriadku bude z Bratislavy obnovených ďalších sedem pravidelných spojení, a to do Bologne, Eindhovenu, Milána (Bergamo), Sofie, Ľvova, Solúna a Moskvy. Na najvyťaženejších spojeniach zároveň pribúdajú ďalšie týždenné frekvencie a letové poriadky sa zahustia,“ priblížil Hrabovský.

Napríklad lety do Londýna a Dublinu budú opäť v prevádzke denne, frekvencia sa zvyšuje pri letoch do Birminghamu, Manchestru i Kyjeva. Okrem uvedených destinácií sú v prevádzke pravidelné linky aj na letiská Brusel-Charleroi, Leeds-Bradford, Rím (Ciampino), Skopje a na Maltu. Do Londýna sa dá stále cestovať na letiská Stansted a Luton, do Kyjeva na letiská Boryspiľ a Žuljany.

Let na Maldivy

Dopravca Smartwings počas zimnej sezóny zabezpečuje charterové lety do Salalahu v Ománe v sobotu a do Hurghady v Egypte v piatok. Do Hurghady je možné cestovať aj pravidelnou linkou spoločnosti Air Cairo tiež v piatok.

„Letisko eviduje aj plánovaný charterový let na Maldivy, ktorý má byť vypravený na 1. sviatok vianočný,“ dodal Hrabovský.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KeketiMatúš Hrabovský
Firmy a inštitúcie Air CairoLetisko M. R. ŠtefánikaPobedaRyanairSmartwingsWizz Air