Bratislavské linky integrovanej dopravy budú môcť využívať aj ľudia v Trnavskom kraji

Integrovaná doprava Bratislava, vlaky, autobusy, zssk, regiojet
Foto: koláž WBN

Linky Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa rozšíria aj do Trnavského kraja. V tlačovej správe o tom informuje hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník.

„Výhody IDS BK bude už čoskoro môcť využívať ďalšia časť obyvateľov susedného kraja. BID pripravuje rozšírenie IDS BK o ďalšie obce Trnavského kraja,“ uviedol hovorca a dodal, že k ďalšiemu rozšíreniu IDS BK príde v závere prvého polroka 2021.

„BID pripravuje ďalšiu integráciu vlakových a prímestských autobusových liniek na základe požiadavky a následnej dohody objednávateľov dopravy v IDS BK,“ doplnil.

Zmeny aj v prímestskej doprave

Vlaková linka ZSSK S20 bude premávať na trase Bratislava – Malacky – Kúty. Linky S60 a S65 budú jazdiť na trase Bratislava – Senec – Galanta. Zmeny nastanú aj v prímestskej autobusovej doprave, ktorú prevádzkuje Slovak Lines.

Autobusová linka 566 bude premávať na trase Bratislava – Pezinok – Modra – Doľany – Trnava. Linka 576 bude jazdiť na trase Bratislava – Pezinok – Modra – Doľany – Horné Orešany.

Autobusová linka 566 bude premávať na trase Senec – Blatné – Kaplna – Cífer – Hrnčiarovce nad Parnou – Trnava. „Plánované rozšírenie IDS BK nadväzuje na zapojenie železničnej stanice Trnava do IDS BK, ku ktorému prišlo v lete 2019,“ podotkol hovorca.

Jeden lístok na autobus aj vlak

Po integrácii nových liniek budú môcť cestujúci využívať všetky výhody IDS BK. „To znamená, že príde k zrušeniu tzv. lomeného cestovného v prímestských autobusových linkách, ktoré jazdia aj v úsekoch mimo IDS BK. To cestujúcim umožní zakúpiť si jeden cestovný doklad, prípadne jeden predplatný cestovný lístok,“ vysvetlil hovorca.

Predplatný cestovný lístok na železničnú dopravu a tiež na prímestskú autobusovú či mestskú hromadnú dopravu v Bratislave budú môcť využívať napríklad aj cestujúci z Kútov, Pustých Úľan, Sládkovičova či Galanty, dodal Staník.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Staník
Firmy a inštitúcie Bratislavská integrovaná doprava