Bratislavský kraj ponúka viac ako 1 100 kilometrov cykloturistických trás, cieľom župy je zefektívniť cestu do práce

Cyklodoprava
Foto: ilustračné, ttps://www.gettyimages.com

Cyklisti majú v rámci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) k dispozícii 1 148 kilometrov cykloturistických trás. Za tento rok pribudlo ďalších 15 kilometrov.

Prepájanie miest a obcí

Prepájanie miest, obcí, či priemyselných parkov s ekologickou, segregovanou cyklodopravou patrí medzi priority krajskej samosprávy.

V rámci schválenej Koncepcie rozvoja cyklotrás v Bratislavskom kraji postupne prepája jednotlivé obce, mestá nielen medzi sebou, ale snaží sa dostať ľudí aj k Integrovanému dopravnému systému. Uviedla to v tlačovej správe hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Cieľom je, aby sa doprava do zamestnania, či školy maximálne zjednodušila a bola blízka ochrane životného prostredia.

Rozvoj cyklodopravy

„Cyklodoprava a cykloturistika nie sú len športová aktivita, ale aj príležitosť spoznať okolie, pamiatky a históriu nášho kraja,“ podotkol bratislavský župan Juraj Droba.

Pripomenul, že kraj ponúka cyklotrasy v hlavnom meste, ale aj trasy v teréne Malých Karpát. Pribúda aj cyklistická infraštruktúra, ako sú servisné cyklostojany, nabíjacie stanice pre elektro bicykle či stojany s mapami.

Najobľúbenejšia je JuRaVa

Medzi najdôležitejšie a aj najviac navštevované cyklotrasy v kraji za posledné obdobie patrí napríklad cyklotrasa JuRaVa, ktorá spája mestskú časť Bratislava-Rača, Svätý Jur, Vajnory a Ivanku pri Dunaji.

V súčasnosti sa pripravuje jej predlženie až do Zálesia. Populárne sú aj cyklotrasa Malé Leváre – Veľké Leváre- žst. Veľké Leváre, ale aj cyklotrasy Slovenský Grob – Viničné, Limbach – Pezinok, ktorá je vo výstavbe, Malacky žst. – Malacky priemyselný park či Štefánikova cyklomagistrála.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj DrobaLucia Forman
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)