British Airways pre teroristickú hrozbu zastavili lety do Káhiry, Lufthansa ich už obnovila

British Airways
Foto: ilustračné, SITA/AP

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa obnovila lety do Káhiry, ktoré pozastavila v sobotu spolu s leteckým prepravcom British Airways. Britský národný letecký dopravca však uviedol, že do egyptského hlavného mesta nebude lietať ďalších šesť dní, pričom ide o „preventívne opatrenie„.

Spoločnosť Lufthansa, ktorá prerušila spojenie medzi Káhirou a nemeckými mestami Frankfurt a Mníchov, v nedeľu lety na týchto linkách obnovila. Informoval o tom portál bbc.com.

Firma British Airways sa vyjadrila, že lety z letiska Heathrow do Káhiry sa rozhodla prerušiť z „bezpečnostných dôvodov„. Britské ministerstvo zahraničných vecí aktualizovalo svoje odporúčania a uviedlo, že „existuje zvýšené riziko terorizmu voči leteckej doprave„.

British Airways v súčasnosti prevádzkuje denne jeden let z letiska Heathrow do Káhiry a späť, pričom firma uviedla, že tieto spoje budú zrušené do soboty 27. júla. Egyptský prepravca Egyptair svoje dva lety denne medzi letiskom Heathrow a Káhirou neprerušil a lety z iných britských letísk do ostatných častí Egypta tiež pokračujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie British Airways