Britským letiskám minulý rok klesla medzinárodná preprava o 71 percent, najviac letov mal opäť Ryanair

Ryanair, lietadlo
Lietadlo leteckej spoločnosti Ryanair. Foto: ilustračné, SITA/AP

Medzinárodná letecká preprava na letiskách Veľkej Británie v roku 2021 v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 v porovnaní s rokom 2019 klesla o 71 percent. Podľa údajov analytickej firmy Cirium z Británie v tomto roku vyštartovalo 406 060 medzinárodných letov, pričom v roku 2019, čiže pred reštrikciami v leteckej doprave, ich bolo 1 399 170.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Vnútroštátna britská letecká doprava bola oproti predpandemickému roku menšia o takmer 60 percent. Informuje o tom portál bbc.com.

Najväčším leteckým prepravcom v Británii v tomto roku zostala írska spoločnosť Ryanair, ktorá zrealizovala viac ako 100-tisíc letov. Na druhom mieste bola britská firma easyJet, ktorá podľa spoločnosti Cirium vypravila viac ako 82-tisíc letov.

Najrušnejšou medzinárodnou linkou bola linka medzi londýnskym letiskom Heathrow a Medzinárodným letiskom Johna F. Kennedyho v New Yorku. Na prvom mieste sa táto trasa umiestnila napriek tomu, že USA povolili cestujúcim z Británie voľnejšie prichádzať až v novembri. Veľká Británia zrušila reštrikcie pre pasažierov z USA 28. júla.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie EasyJetRyanair