Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
||||
Ilustračné foto: slovakrail.sk. |Ilustračné foto: slovakrail.sk. |Foto: slovakrail.sk. |Železničná spoločnosť Slovensko chce nakúpiť päť ozubnicových elektrických jednotiek a jeden multifunkčný rušeň pre Ozubnicovú železnicu a Tatranské elektrické železnice (na snímke). |Problémy vozidiel z druhej série Ilustračné foto: slovakrail.sk
25. 07. 2019 18:52 Železničná dopravaSlovensko od NasaDoprava.skSITA

Brusel zastavil konanie voči slovenským železniciam, zohľadnil vyjadrenia a námietky

Európska komisia (EK) zastavila konanie voči Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) v súvislosti s výkonom inšpekcie v jej priestoroch v roku 2016.

Po dôkladnom posúdení všetkých skutočností vrátane odpovede ZSSK na oznámenie námietok, ako aj ústneho vypočutia komisia rozhodla, že vo veci ďalej nebude konať,“ informovala vo štvrtok komisia na svojom portáli.

Komisia vlani 25. septembra informovala ZSSK o svojom predbežnom stanovisku v súvislosti s tým, že bránila výkonu inšpekcie v júni 2016 v zmysle nariadenia o antitrustových pravidlách, a to poskytnutím nesprávnych informácií a vymazaním istých údajov z počítača. Napokon sa však rozhodla konanie v tomto prípade zastaviť.

Inšpekcia z júna 2016

Na základe inšpekcie z júna 2016 mala EK podozrenie, že ZSSK mohla uzavrieť dohody narúšajúce hospodársku súťaž s cieľom vytlačiť z trhu konkurujúcich prevádzkovateľov osobnej železničnej dopravy v rozpore s antitrustovými pravidlami Európskej únie v spojitosti so Zmluvou o fungovaní EÚ.

Toto prešetrovanie ešte stále prebieha,“ vyplýva zo správy komisie. Spoločnosti sú podľa nariadenia rady povinné spolupracovať počas inšpekcie s úradníkmi komisie, poskytovať im správne informácie a umožňovať im prístup k všetkým dokumentom relevantným z hľadiska antitrustového prešetrovania.

Železnice rozhodnutie Bruselu vítajú

ZSSK víta rozhodnutie Európskej komisie uzavrieť prípad súvisiaci s inšpekciou v jej priestoroch bez konštatovania porušenia a uloženia akejkoľvek sankcie.

Ako ZSSK uviedla už po zverejnení informácií o predbežných záveroch komisie, nebránila vo výkone inšpekcií a bola naopak plne súčinná. ZSSK oceňuje, že komisia zohľadnila jej vyjadrenia a námietky k predbežnému posúdeniu, čo viedlo k uzavretiu celého prípadu,“ uviedol v reakcii riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Spoločnosť zároveň oznámila, že dodržiavanie pravidiel v oblasti hospodárskej súťaže vrátane všetkých procesných povinností je i do budúcna jej prioritou a so súťažnými orgánmi bude vždy plne spolupracovať.

K téme

Kľúčom sú záchytné parkoviská, slovenské samosprávy si to začínajú uvedomovať Vlakom alebo autom? Všetko má svoje pre a proti!

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X