České aerolinky obnovia lety z Prahy, prvé lietadlá vypravia do štyroch európskych miest

ČSA
České aerolinie plánujú obnoviť lety z Prahy do vybraných miest od budúceho týždňa Foto: Sita/AP

Spoločnosť České aerolinie, a. s., (ČSA), člen skupiny Smartwings Group, po dvoch mesiacoch od dočasného pozastavenia prevádzky pre koronavírus plánuje obnoviť lety medzi Prahou a vybranými mestami na budúci týždeň. Prvé lietadlá vypraví v pondelok 18. mája do Amsterdamu, Frankfurtu, Paríža a Štokholmu.

Ako informuje letecká spoločnosť na svojom portáli, lety do Kyjeva a Odesy chce obnoviť 24. a 25. mája, ak dovtedy ukončia karanténne opatrenia na Ukrajine podľa aktuálneho plánu. Lety do Bukurešti majú opäť fungovať od 25. mája.

Letenky sú už v predaji

„Postupné obnovovanie liniek prebieha v súlade s predpismi a uvoľňovaním aktuálne platných obmedzení v jednotlivých krajinách, to znamená môže prichádzať k dodatočným úpravám letového poriadku,“ uviedli ČSA.

Letenky nielen na máj, ale aj na júnové a ďalšie termíny do ostatných destinácií je už možné rezervovať.

„Súčasne Smartwings Group zavádza opatrenia na palubách svojich lietadiel, aby cestovanie i v období koronavírusu bolo naďalej bezpečné,“ priblížili ČSA.

Na palubu iba v rúškach

Pasažieri musia vstupovať na palubu lietadla a počas celého letu mať nasadenú vhodnú ochranu úst a nosu, dodržiavať dvojmetrový odstup medzi sebou pri nastupovaní a vystupovaní. Povinné je aj bezkontaktné platenie za nákup občerstvenia pri lete.

„Na palubách lietadiel platí dodržiavanie prísnych hygienických štandardov, keď interiér lietadiel prechádza pred a po každom lete dôkladnou dezinfekciou podľa najprísnejších hygienických postupov, a to vrátane sedačiek, servírovacích stolíkov, vreciek, úložných priestorov nad hlavami či toaliet,“ dodali ČSA.

Pravidelné a charterové civilné lety zo Slovenska, podobne ako medzinárodná osobná vlaková, autobusová a lodná doprava sú pre pandémiu dočasne pozastavené od 13. marca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom