Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Asfalt, oprava ciest
Foto: ilustračné, Getty Images
6. 07. 2019 8:44 Cestná dopravaSlovensko od NasaDoprava.skSITA

Cesta medzi Popradom a Smokovcom sa dočká rekonštrukcie, mala by trvať 240 dní

Cesta II/534 medzi Popradom a Starým Smokovcom sa konečne dočká rekonštrukcie. O projekte modernizácie cesty, ktorá je dlhodobo v nevyhovujúcom stave, sa hovorilo už tri roky.

Až teraz sa však Prešovskému samosprávnemu kraju podarilo ukončiť proces verejného obstarávania, ktoré sa realizovalo od roku 2016. Rekonštruovať sa bude 5,27 km za viac ako 2,8 milióna eur.

Hotové za 240 dní

Práce bude realizovať víťaz verejného obstarávania STRABAG, s. r. o. Odovzdanie staveniska zhotoviteľovi je naplánované na nasledujúci týždeň. „Predpoklad začatia stavebných prác je v zmysle zmluvy a doloženého harmonogramu do piatich dní od odovzdania staveniska,“ priblížila Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Kancelárie predsedu PSK.

Práce by mali byť hotové za 240 kalendárnych dní, teda o osem mesiacov. „Pri priaznivých poveternostných a technických podmienkach sa predpokladá, že rekonštrukčné práce budú ukončené najneskôr v druhom polroku 2020,“ konkretizovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

Frekventovaný úsek je hlavnou spojnicou Vysokých Tatier s Popradom a ďalšími lokalitami pod Tatrami, dá sa z neho dostať aj na diaľnicu D1. Tatranská samospráva rekonštrukciu komunikácie, ktorá je považovaná za vstupnú bránu do Vysokých Tatier, víta.

Alarmujúci technický stav

„Vidíme v nej významný prínos pre skvalitnenie dopravy nielen pre domácich obyvateľov, ale aj pre návštevníkov Vysokých Tatier. Jej technický stav bol alarmujúci a táto rekonštrukcia nielen skvalitní dopravu medzi Popradom a naším mestom, ale bude mať významný vplyv aj pre bezpečnosť cestnej premávky a rozvoj cestovného ruchu,“ uviedol pre agentúru SITA prednosta Mestského úradu vo Vysokých Tatrách Martin Maruška.

Modernizácia úseku je súčasťou dlho očakávanej investície kraja, na ktorú má schválené prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) s celkovým objemom približne 20 miliónov eur. Okrem cesty medzi Popradom a Starým Smokovcom sa majú rekonštruovať aj ďalšie štyri úseky v kraji.

Odporúčané články

Dáni sú úplne inde. Chcú zrušiť rušnú cestu a postaviť tam park Cesty prvej triedy sú pre Érseka prioritou, štát dá na ich opravu o dvesto miliónov viac

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Zomrel jeden zo siedmich velikánov, Talian Gimondi ovládol všetky tri podujatia Grand Tour Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Leteckí záchranári ratovali trojročného chlapčeka, mal poranenú hlavu aj obe nohy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X