Cestovné poriadky MHD v Košiciach sú súčasťou máp Google

DPMK
Električka Dopravného podniku mesta Košice. Foto: dpmk.sk.

Košice sú prvým východoslovenským mestom, ktoré spúšťa funkciu verejnej dopravy na mapách Google. Táto funkcia umožňuje jednoducho nájsť podrobné informácie o trasách verejnej dopravy, vyhľadať konkrétne zastávky, ako aj prehliadať cestovné poriadky.

KOŠICE 14. decembra (SITA) – Dopravný podnik mesta Košice v spolupráci so spoločnosťou Google spustili v Košiciach funkciu Verejná doprava na mapách Google. Ako informovala hovorkyňa košického dopravného podniku Michaela Karaffová, obyvatelia a návštevníci východoslovenskej metropoly si môžu vyhľadať najvhodnejšie spojenie prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy v mobilných zariadeniach či cez počítač.

DPMK pracuje aj na tom, aby užívatelia vedeli s cestujúcimi v budúcnosti zdieľať aj informácie o aktuálnej polohe vozidla – či mešká a koľko.

Ilustračné foto: dpmk.sk.

Lepšia orientácia v mestskej hromadnej doprave

Košice sú prvým východoslovenským mestom, ktoré spúšťa funkciu verejnej dopravy na mapách Google. Táto funkcia umožňuje jednoducho nájsť podrobné informácie o trasách verejnej dopravy, vyhľadať konkrétne zastávky ako aj prehliadať cestovné poriadky. Tým prispeje k lepšej orientácii v košickej mestskej hromadnej doprave a používateľom zjednoduší cestovanie.

Informácie budú dostupné prostredníctvom webového rozhrania www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android a iOS s podporou aplikácie Mapy Google. Pri vyhľadávaní stačí zadať názvy ulíc alebo na mape označiť počiatočný a cieľový bod.

Ilustračné foto: dpmk.sk.

Záujem o využívanie mapových službieb

„Mapové služby sa medzi slovenskými používateľmi tešia veľkej obľube. Preto sme radi, že v spolupráci s DPMK môžeme túto praktickú a jednoduchú funkciu sprístupniť obyvateľom a návštevníkom východoslovenskej metropoly a uľahčiť im tak presun v meste prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy,“ povedal Rasťo Kulich, riaditeľ slovenského Googlu.

Ako uviedol špecialista pre službu Verejná doprava na mapách Google Aleš Pecha, po Bratislave, Žiline, Nitre sú Košice ďalším veľkým mestom s možnosťou využitia služby Verejná doprava na mapách Google.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPMK Dopravný podnik mesta Košice