Cestu I/18 pod Strečnom opäť uzavrú, víkendové obmedzenia by mali byť posledné

DOPRAVA: Uzávierka cesty pod Strečnom
Uzávierka dopravy pod hradom Strečno. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

Séria víkendových uzávierok cesty I/18 pod hradom Strečno by sa mala počas najbližšieho víkendu skončiť. V dňoch 26. – 27. októbra bude polícia v oboch smeroch cestu priebežne uzatvárať v polhodinových intervaloch. Dôvodom dopravných obmedzení je odvoz vyťaženého kalamitného dreva zo svahov nad cestou.

Ťažobné práce sa začali ešte koncom septembra a Lesy Slovenskej republiky, š. p. na ne vyhradili tri víkendy. Nakoniec museli využiť aj dva rezervné termíny, pretože nepriaznivé počasie počas dvoch októbrových víkendov zabránilo vrtuľníkov odvážajúcim drevo vzlietnuť. Krajské policajné riaditeľstvo v Žiline už zverejnilo aj časový harmonogram priebežných uzávierok v polhodinových intervaloch.

Sobotňajšia uzávierka mala sa začať o 7:00 a trvať bude do 15:30. Cesta bude prejazdná v intervaloch 7:30 – 8:00, 8:30 – 9:00 atď. V nedeľu polícia opäť cestu obojsmerne uzavrie ráno o 7:00, pričom práce by mali ukončiť o 11:30.

Práce pri odvoze dreva a následne aj plán uzávierok môže ovplyvniť nepriazeň počasia alebo ranná hmla, preto by vodiči mali pred cestou aj počas nej sledovať aktuálne dopravné informácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom