Cestu medzi Muráňom a Muránskou Hutou opäť uzavreli, cez národný park prejdete len s povolením

74670631_2542557645859437_1428062041543561477_n.jpg
Cesta zničená rozvodnením potoka. Foto: www.facebook.com

Úsek cesty II/531 medzi obcami Muráň a Muránska Huta v Revúckom okrese je pre opravy od pondelka 3. mája opäť uzatvorený.

Informovala o tom hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková s tým, že vozidlá bez špeciálneho povolenia budú musieť využívať obchádzkové trasy po cestách I/72 a I/66. Úplná uzávera pre rekonštrukčné práce na sanácii zosuvu potrvá do nedele 18. júla.

Prejazd bude riadiť semafor

„Obyvatelia dotknutých obcí, zásobovanie, autobusy verejnej dopravy a ďalšie vozidlá s povolením, ktoré vydávajú obce Muráň a Muránska Huta, budú môcť podobne ako vlani jazdiť po trase Muráň – Veľká lúka – Javoriny – Muránska Huta – Predná Hora, ktorá vedie cez Národný park Muránska planina,“ informovala hovorkyňa s tým, že povolenia vydané v minulom roku sú platné a o nové treba požiadať priamo na obecných úradoch v Muráni a Muránskej Hute.

Obchádzka cez národný park bude fungovať v rovnakom režime ako minulý rok, teda prejazd bude riadiť svetelná signalizácia s hodinovými intervalmi.

Opravy spolufinancuje štát

Cesta II/531 v okrese Revúca medzi Muráňom a Prednou Horou bola zničená po intenzívnej búrke s prívalovým dažďom v nedeľu 28. júna 2020. Banskobystrický samosprávny kraj zazmluvnil zhotoviteľa, ktorý v polovici októbra 2020 začal opravovať poškodený úsek cesty a zároveň aj dočasnú obchádzkovú trasu cez Národný park Muránska planina.

Spoločnosť Skanska SK, a.s., s BBSK uzavrela zmluvu na sumu približne 7,5 milióna eur vrátane dane z pridanej hodnoty, z ktorých 5 miliónov eur financuje štát. Stavba bola rozdelená na dve etapy, pričom cieľom prvej bolo sprejazdnenie cesty v jednom profile, ktoré bolo zrealizované v polovici decembra minulého roka. Rekonštrukcia by mala byť ukončená, a teda cesta opäť prejazdná pre všetky vozidlá bez obmedzení do konca októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Štepáneková
Firmy a inštitúcie Skanska SK