Cestujete domov zo zahraničia? Pozrite si, ktoré slovenské hraničné priechody môžete využiť

Hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod
Hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod Foto: SITA/Viktor Zamborský

Na Slovensko sa v súčasnosti dá pricestovať zo zahraničia cez 12 hraničných priechodov. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZV) na svojej webovej stránke. Rozhodnutie Ministerstva vnútra SR (MV SR) je účinné od pondelku od 7:00 hod.

Otvorené hraničné priechody

Pokiaľ majú Slováci v pláne vrátiť sa cez Rakúsko, sú pre nich otvorené priechody Jarovce – Kittsee (diaľnica) a Bratislava Petržalka – Berg.

Viac o téme: Koronavírus

Cestujúci z Českej republiky môžu využiť Brodské – Břeclav (diaľnica), Drietoma – Starý Hrozenkov či Svrčinovec – Mosty u Jablunkova. V prípade Poľska sú otvorené priechody Vyšný Komárnik – Barwinek a Trstená – Chyžné.

Z maďarskej strany hranice je možné vrátiť sa na územie SR cez priechody Čunovo – Rajka (diaľnica), Šahy – Parassapusta o Milhosť – Tornyosnémethy (rýchlostná cesta R4) alebo Komárno – Komárom.

Návrat z Ukrajiny je možný cez dva priechody a to, Vyšné Nemecké – Užhorod, prípadne Ubľa – Maly Bereznyj.

Slováci musia podstúpiť povinnú karanténu

Rezort diplomacie tiež upozorňuje, že Slováci, ktorí pricestujú zo zahraničia, musia nastúpiť do štátom určeného zariadenia pre povinnú karanténu. Je preto žiadúce, aby sa pred svojím príchodom na Slovensko zaregistrovali na stránke TU.

„Izolácia v štátom určenom zariadení je povinná pri akejkoľvek forme cestovania, či individuálnej alebo organizovanej. Izolácia v štátom určenom zariadení trvá po dobu nevyhnutnú na vykonanie laboratórnej diagnostiky Covid-19 a následne po zistení negatívneho výsledku sa tejto osobe nariaďuje domáca izolácia v celkovej súhrnnej dobe 14 dní,“ informuje ministerstvo.

Dodáva, že karanténa je následne nariadená aj všetkým ľuďom žijúcim v spoločnej domácnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR