Cestujte počas letných prázdnin výhodne a ekologicky

Precestujte celé Slovensko výhodnejšie
Precestujte celé Slovensko výhodnejšie FOTO: ZSSK

BRATISLAVA 11. júna – Legendárny Orient Express, dobrodružná cesta po Transsibírskej magistrále, najdlhšej železničnej trati na svete, či japonské šinkanzeny jazdiace rýchlosťou 300 km/h.

Celý svet ponúka naozaj veľa atraktívnych destinácií, ktoré sa dajú precestovať vlakom. Ani Slovensko v tomto smere nie je veľmi pozadu. Jazda vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) poskytuje množstvo nádherných pohľadov a fantastických zážitkov, ktoré sa oplatí si naplno vychutnať.

Vyberte si z množstva destinácií

Jednou z najkrajších slovenských tratí je trať Červená Skala – Margecany, počas ktorej sa preveziete cez deväť tunelov a môžete vidieť Kráľovu hoľu, Dobšinskú ľadovú jaskyňu alebo Chmarošský viadukt. Samozrejme, možností na cestovanie po celej republike je neúrekom, stačí si len vybrať.

Vďaka špeciálnej ponuke SLOVAK môžete cestovať počas letných prázdnin a dovoleniek výhodne a ekologicky. Informoval o tom Tomáš Kováč, hovorca ZSSK.

Ponuka SLOVAK predstavuje letné celosieťové cestovné lístky, ktoré platia na celom území Slovenska (zahŕňa aj tatranskú elektrickú železnicu a ozubnicovú železnicu) na ľubovoľný počet jázd v 2. vozňovej triede všetkých vlakov ZSSK s výnimkou vlakov SuperCity a InterCity.

Precestujte celé Slovensko výhodnejšie
Precestujte celé Slovensko výhodnejšie FOTO: ZSSK

(Vlaky InterCity je možné využiť po zakúpení príslušného doplatku, vlakmi SuperCity vrátane miestenky môžete cestovať za príplatok 1 €, 1. vozňová trieda, miestenky, ležadlové a lôžkové lístky je možné dokúpiť v plnej výške.) Jednotlivé produkty z tejto ponuky môžu využiť naozaj všetci:

• SLOVAK JUNIOR (žiak alebo študent do 26 rokov, držiteľ preukazu JUNIOR RAILPLUS),
• SLOVAK KLASIK (zákazník od 26 rokov, držiteľ preukazu KLASIK RAILPLUS),
• SLOVAK SENIOR (senior od 60 rokov, držiteľ preukazu SENIOR RAILPLUS),
• SLOVAK TÝŽDEŇ (zákazník s platným občianskym/vodičským preukazom alebo pasom).

Čím viac cestuješ, tým viac ušetríš

Produkt SLOVAK JUNIOR ocenia končiaci študenti stredoškolského alebo vysokoškolského štúdia (maturanti a Bc., Ing., Mgr.), ktorí nemajú počas letných prázdnin nárok na bezplatnú prepravu ani na zľavnené cestovné.

Všetky lístky z ponuky SLOVAK sú v predaji od 1. júna 2019 a zakúpite ich v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK alebo pohodlne prostredníctvom internetového obchodu ZSSK.

Lístky je možné vrátiť najneskôr deň pred začiatkom platnosti, pričom storno poplatok tvorí 10 % z ceny. (Lístok, ktorý si cestujúci zadovážil cez e-shop ZSSK, sa dá vrátiť iba online.) Za čiastočne využité lístky sa náhrada neposkytuje.

Čím väčší počet ciest podniknete, tým viac peňazí sa vám vráti. Napríklad z Bratislavy do Košíc a späť ušetríte s ponukou SLOVAK TÝŽDEŇ už pri jednej ceste 8,52 € (SLOVAK TÝŽDEŇ = 29 €; obyčajné cestovné Bratislava – Košice a späť = 37,52 €).

Tipy na výlety na rôzne zaujímavé miesta nájdete TU.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe cestovné lístkytipy na výletyZSSK
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko