Bratislavské letisko patrí medzi top 10 najlepších vo východnej Európe, jednotkou je Budapešť

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa opäť umiestnilo medzi desiatimi najlepšími letiskami východnej Európy v celosvetovo známej leteckej ankete Skytrax – World Airport Awards 2022.

Najväčšie slovenské letisko sa ako jediné na Slovensku umiestnilo v kategórii letísk tohto regiónu, keď obsadilo 9. miesto. Bratislavské letisko o tom informovalo na svojom portáli.

Jednotkou je Budapešť

Najlepším letiskom vo východnej Európe sa stalo letisko v Budapešti, na druhej priečke sa umiestnilo letisko v Taline a tretie miesto obsadilo letisko v Bukurešti.

„Ceníme si, že v najprestížnejšej ankete letísk sveta cestujúci opäť hlasovali za Letisko M. R. Štefánika v kategórii najlepších letísk východoeurópskeho regiónu,“ reagoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Dušan Keketi.

Oscar leteckého priemyslu

„Deviate miesto považujeme za pekný výsledok, keďže sme ho dosiahli v krízovom období spôsobenom pandémiou koronavírusu, kedy boli služby letiska obmedzené,“ poznamenal Keketi.

Výsledky ankety známej ako Oscary leteckého priemyslu oznámili nedávno na konferencii v Paríži. Do ankety najlepších letísk sveta, ktorá vznikla v roku 1999, sa zapájajú každoročne milióny cestujúcich viac ako sto národností. Dotazníky vypĺňali návštevníci letísk od septembra minulého roka do mája tohto roka cez webovú stránku ankety, kde hodnotili 550 letísk po celom svete.

Pasažieri vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan Keketi