Cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji budú od 19. augusta cestovať po novom

Nástupištia na náhradnej autobusovej stanici v Bratislave. Foto: SITA/Braňo Bibel.

Bratislavská integrovaná doprava zavádza nové cestovné poriadky prímestských autobusov. 

Cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) budú od 19. augusta cestovať po novom. Na tlačovej konferencii v stredu o tom novinárov informovala generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková s tým, že v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a s dopravcom Slovak Lines, a. s., zavádzajú nové cestovné poriadky prímestských autobusov.

Zmena cestovných poriadkov prinesie cestujúcim viac spojov, rýchlejšie cestovanie s prestupom na vlaky, pravidelné odchody autobusov a večerné spoje až do 23:00. “Aby sme zabezpečili obyvateľom kraja dochádzajúcim do Bratislavy rýchlu, pravidelnú a kapacitne dostačujúcu verejnú dopravu, navýšili sme v spolupráci s partnermi počet vlakov o 56 a zvyšujeme aj počet prímestských spojov o desať percent,“ uviedla Horčíková.

Generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková (v strede), predseda BSK Juraj Droba (vpravo) a primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na Náhradnej autobusovej stanici Nivy v Bratislave. Foto: SITA/Braňo Bibel.

Aby ľudia nemuseli stáť v kolónach pre práce a opravy 

Podľa predsedu BSK Juraja Drobu cestovaním po novom pripravili pre obyvateľov kraja ponuku, aby nemuseli stáť v kolónach pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlsotnej cesty R7, pre opravy v hlavnom meste aj mimo neho. “Navýšenie počtu spojov prímestských autobusov bude zároveň nadväzovať na regionálne vlaky zo smerov Malacky, Senec, Pezinok a Dunajská Lužná,“ povedal Droba.

Informácie o zmene cestovných poriadkov

Pre cestujúcich sú tiež pripravené informačné letáky a plagáty, ktoré budú k dispozícii na miestnych a mestských úradoch, vo vozidlách a v predajniach Slovak Lines, ako aj u ostatných dopravcov. Informáciu o zmene cestovných poriadkov sa ľudia dozvedia aj z internetovej stránky Slovak Lines a IDS BK.

Slovak Lines, ZAD  - Peter Sádovský
Generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Foto: SITA/Braňo Bibel.
Autobus, Slovak Lines
Slovak Lines zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK. Foto: SITA/Braňo Bibel. Foto: ilustračné, SITA/Braňo Bibel

Integrovaná doprava posilní infocentrum

Posilnené bude tiež Infocentrum IDS BK, kde na čísle 0948 102 102 a e-mailovej adrese info@bid.sk získajú cestujúci všetky potrebné informácie, ako aj odporúčania, ako cestovať po novom lepšie. K dispozícii bude aj Kontaktné centrum Slovak Lines na čísle 18 211 a e-mailovej adrese info@slovaklines.sk.

Slovak Lines - autobusy
Šofér a dopravný terminál v interiéri autobusu Slovak Lines. Foto: SITA/Braňo Bibel.
Informačné letáky k zmenám cestovných poriadkov. Foto: SITA/Braňo Bibel.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)Slovak Lines