Cestujúci z USA nebudú musieť ísť do karantény, letisko v Ríme sa bude spoliehať na negatívne testy

Virus Outbreak Austria
Prevádzkovateľ rímskeho Letiska Leonarda na Vinciho, očakáva, že experiment spojí Taliansko aj s Nemeckom. Foto: SITA/AP

Talianske úrady čoskoro schvália experiment týkajúci sa príletov z troch amerických letísk, z New Yorku, Newarku a Atlanty, v prípade ktorých by sa na cestujúcich s negatívnym testom na ochorenie COVID-19 nevzťahovala požadovaná 14-dňová karanténa.

Spoločnosť Aeroporti di Roma (ADR), prevádzkovateľ rímskeho Letiska Leonarda na Vinciho, očakáva, že podobné koridory bez karantény vďaka testovaniu na COVID-19 budú „večné mesto“ zanedlho spájať aj s nemeckými mestami Mníchov a Frankfurt nad Mohanom. Zástupcovia ADR dúfajú, že experimentálny program bude mať úspech a do budúcoročného leta sa rozšíri do viacerých štátov sveta.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa súčasných pravidiel, ktoré v Taliansku platia minimálne do 3. decembra, môžu do krajiny na Apeninskom polostrove z USA pricestovať iba občania Európskej únie, príbuzní občanov EÚ, držitelia povolení na pobyt vydaných talianskymi orgánmi alebo tí, ktorí prichádzajú za štúdiom či z dôvodu zdravotnej starostlivosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom