Delta Air Lines dosiahli v druhom kvartáli zisk vyše sedemsto miliónov dolárov, zisk na akciu až tak nepotešil

lietadlo, Delta Air Lines
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines v druhom kvartáli dosiahla zisk v objeme 735 miliónov dolárov. Jej zisk na akciu však nenaplnil očakávania Wall Street.

Podľa prepravcu to spôsobili vysoké ceny pohonných látok a zrušenie viac ako 4-tisíc letov v priebehu mája a júna.

Predpoveď bola lepšia

Spoločnosť Delta v stredu informovala, že bez zahrnutia jednorazových položiek boj jej zisk na akciu za apríl až jún v sume 1,44 dolára. Analytici oslovení v prieskume FactSet pritom predpovedali, že bude vo výške 1,73 dolára na akciu.

Tržby leteckej firmy Delta za apríl až jún boli na úrovni 13,82 miliardy dolárov, vrátane tržieb jej rafinérie neďaleko mesta Philadelphia.

Tržby bez zahrnutia rafinérie však boli o jedno percento nižšie ako v rovnakom kvartáli roku 2019. Dôvodom bola slabá medzinárodná preprava.

Očakávajú zvýšenie tržieb

Prepravca Delta Air Lines odhaduje, že jeho tržby v treťom kvartáli sa oproti rovnakému obdobiu roku 2019 zvýšia o 1 až 5 percent. Ceny ropy v poslednom období mierne klesli a to by leteckú firmu mohlo podporiť.

Aerolinka v druhom kvartáli na palivá vynaložila viac ako 3,2 miliardy dolárov, čo bol oproti druhému štvrťroku 2019 rast o 41 percent.

Za galón leteckého benzínu Delta počas apríla až júna platila v priemere 3,82 dolára. Predpokladá však, že v treťom štvrťroku bude galón leteckého benzínu stáť 3,45 až 3,60 dolára.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Delta Air Lines