Deti z krajín V4 sa v rámci projektu Integrácia stretnú na Inchebe, ZSSK vypravila mimoriadne vlaky

Národný dopravca vypravil pre deti mimoriadne vlaky
Národný dopravca vypravil pre deti mimoriadne vlaky Foto: ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypravila dnes v skorých ranných hodinách mimoriadny vlak na trase Prešov – Bratislava – Petržalka. Približne tisíc detí z východného Slovenska sa ním odviezlo do hlavného mesta na podujatie Európska Integrácia V4. Akcia sa bude konať od 10:30 na bratislavskej Inchebe. Ďalší mimoriadny vlak bude mladým návštevníkom Bratislavy k dispozícii popoludní.

Akcie sa zúčastnia aj deti z Čiech či Poľska

Spájať a šíriť myšlienky o úcte, rešpekte a tolerancii – to je hlavným cieľom projektu Integrácia, ktorý
od roku 2008 zastrešuje osvetové aj charitatívne aktivity naprieč celým Slovenskom.

Po 11 rokoch má po prvýkrát medzinárodný rozmer, čomu zodpovedá aj mierne pozmenený názov podujatia.

Organizátori očakávajú príchod 4-tisíc detí. Okrem slovenských sa podujatia zúčastnia aj deti z Česka, Maďarska a Poľska. Najmladšia generácia chce dospelým, ale najmä vládnym činiteľom vyslať jasný odkaz – Zachovajme si bezpečný región V4.

Podujatie podporia známe tváre šoubiznisu či futbalisti

Myšlienky projektu Integrácia prídu do Incheby podporiť známe tváre česko-slovenského šoubiznisu vrátane spevákov Petra Cmorika či Martina Chodúra a raperov Majka Spirita a Ega. Účasť prisľúbili futbalisti z krajín V4 a viaceré osobnosti od našich severných a južných susedov.

Informácie o Európskej Integrácii V4
Informácie o projekte Európska integrácia V4 Foto: ZSSK

„Som rád, že sa národný dopravca v časoch, ktoré priam volajú po rešpekte, vzájomnej úcte a tolerancii, zapája do podobných projektov. Aj to, že aktivity združenia Integrácia, na ktorých sme participovali už v minulosti, takpovediac prekročili hranice Slovenska, svedčí o ich zmysluplnosti,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Železnice vypravia viacero špeciálnych vlakov

ZSSK ako partner projektu vypravila dnes o 03:25 z Prešova mimoriadny vlak so zastávkami v Margecanoch a Ružomberku, ktorý prišiel do železničnej stanice Bratislava-Petržalka o 09:17.

Návrat detí späť na východ Slovenska zabezpečí druhý mimoriadny spoj s odchodom z petržalskej stanice o 13:56 a s príchodom do metropoly Šariša o 19:30.

Vlak bude opäť zastavovať v Ružomberku (príchod o 17:12) a v Margecanoch (príchod o 18:56). Spoj je radený z 13 vozňov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko