Diaľničiari čiastočne uzavreli úsek R1 pri Novej Bani, upozorňujú aj na ďalšie obmedzenia

uzávierka, obmedzenia
Foto: ilustračné, Getty Images

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) na viac ako mesiac čiastočne uzavrela ľavý jazdný pás rýchlostnej cesty R1 pri Novej Bani v okrese Žarnovica. Dopravné obmedzenie platí od soboty 21. septembra od 7:00 do piatku 25. októbra do 18:00 na úseku cesty v dĺžke 317 metrov (v kilometri 94,68 – 94,997).

Dôvodom sú sanačné práce na vonkajšej rímse oporného múra priľahlého k rýchlostnej ceste R1,“ informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. „Doprava bude vedená v dvoch zúžených jazdných pruhoch,“ dodala.

Uzávera vetvy rýchlostnej cesty PR3

Diaľničiari zároveň predĺžili čiastočnú uzáveru vetvy rýchlostnej cesty PR3 v Košiciach pre pokračujúcu opravu mosta nad cestou I/68 v križovatke Dargovských hrdinov. Obmedzenie v doprave, trvajúce od 27. mája, predĺžili o týždeň z nedele 22. do 29. septembra do 18:00.

Zdôvodnili to potrebou vykonania viac prác počas opravy mosta, ako pôvodne predpokladali pred jej začiatkom. Pri prácach na moste je podľa NDS vždy voľný jeden jazdný pruh.

Diaľnica D1 Východná – Važec

Dopravné obmedzenie je predĺžené aj na úseku diaľnice D1 Východná – Važec, kde ešte trvá oprava bezdilatačných stykov dvoch mostov. Čiastočná uzávera úseku bude trvať až do utorka 22. októbra do 18:00 pre nepriaznivé klimatické podmienky a zvýšenie objemu vykonávaných prác.

Obmedzenie malo pôvodne trvať od 8. júna do nedele 15. septembra do 18:00. Doprava je počas údržby vedená po obchádzkovej trase po ceste I/18.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť