Diaľničiari upozorňujú vodičov na dopravné obmedzenia. Ktorých úsekov sa týkajú?

Cieľom nového mýtneho systému je, aby bol flexibilnejší a ekonomickejší, prinášajúci viac zdrojov na údržbu spoplatnenej siete.
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na viaceré dopravné obmedzenia. Ako informovala vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková, obmedzenie bude na úseku diaľnice D1 Bratislava – Trnava, križovatka Triblavina.

Dôvodom sú stavebné práce v strednom deliacom páse potrebné pre zakladanie portálov trvalého dopravného značenia. Obmedzenie potrvá od soboty 17. apríla od 5:00 do pondelka 17. mája.

Výmena mostných záverov

Počas uvedeného obdobia je v danom úseku potrebné počítať so zníženou rýchlosťou a zníženým počtom prejazdných pruhov v oboch jazdných smeroch (Bratislava – Trnava, Trnava – Bratislava).

NDS čiastočne uzavrie diaľnicu D1 v úseku mostov Bytča a Hričovské Podhradie v kilometri 184,300 – 185,200. Dôvodom je výmena mostných záverov oboch mostov. Obmedzenie sa týka obdobia od nedele 18. apríla od 7:00 do nedele 13. júna do 18.00.

Stavebné práce budú realizované na obidvoch mostoch v oboch jazdných smeroch súčasne. Doprava bude vedená v každom jazdnom páse v jednom jazdnom pruhu.

Čiastočne bude uzatvorená rýchlostná cesta R1 v úseku mosta nad riekou Váh v kilometri 18,500 – 20,200 medzi križovatkami Galanta a Šintava. Dôvodom je výmena mostných záverov.

Kladenie asfaltu na vozovku

Obmedzenie bude od soboty 17. apríla od 8:00 do nedele 30. mája do 18:00. Stavebné práce budú realizované v pravom jazdnom páse (smer Nitra). Doprava na moste bude vedená v režime 3 + 1.

Pravý jazdný pruh zostane vedený popri pracovisku v pravom jazdnom páse. Doprava z ľavého jazdného pruhu pravého jazdného pásu bude presmerovaná prejazdmi cez stredný deliaci pás v kilometri 18,550 a 19,800 do ľavého jazdného pásu.

NDS čiastočne uzavrie cestu I/61 v križovatke Bernolákovo. Dôvodom je kladenie asfaltových vrstiev vozovky v mieste stykového napojenia s budúcou cestou druhej triedy. Obmedzenie potrvá od soboty 17. apríla do nedele 18. apríla.

Doprava na dotknutom úseku cesty I/61 bude vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu. V prípade nepriaznivého počasia sa termín ukončenia prác môže predĺžiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť