Diaľničiari už vyhlásili tender na rozšírenie D1 Bratislava - Triblavina, vrátane prepojenia D1 a D4

Triblavina, Diaľnica D1

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) vyhlásila verejné obstarávanie na rozšírenie úseku diaľnice D1 Bratislava – Triblavina. Predpokladaná hodnota zákazky, zahŕňajúcej aj prepojenie diaľnic D1 a D4, je 127,1 mil. eur bez DPH.

NDS v piatok zaslala oznámenie o vyhlásení tendra do Úradného vestníka Európskej únie. Ako informovala vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková, z ministerstva financií im bolo vo štvrtok doručené rozpočtové opatrenie, respektíve informácia o povolenom prečerpaní limitu výdavkov potrebného pre zabezpečenie financovanie stavby.

„Na základe zaslaného oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania bude zákazka spolu so súťažnými podkladmi zverejnená do piatich pracovných dní vo vestníku EÚ a následne vo Vestníku verejného obstarávania na stránkach Úradu pre verejné obstarávanie,“ uviedla Žgravčáková.

Lehota na predkladanie ponúk v súťaži, v ktorej budú môcť uchádzači predkladať svoje ponuky, uplynie 3. novembra 2021. Súčasťou hodnotenia na základe viacerých kritérií bude okrem lehoty výstavby aj časové obmedzenie premávky na diaľnici D1, ktorého cieľom je znížiť dopad výstavby na plynulosť dopravy na D1. Úspešný uchádzač bude mať stanovené míľniky, dôležité pre zabezpečenie čo najrýchlejšieho prepojenia dopravy z diaľnice D4 na D1 a opačne.

„Rekonštrukcia diaľnice D1 je nevyhnutná na zabezpečenie križovania s diaľnicou D4. Pozostávať bude z prevedenia dopravy zo súčasnej diaľnice na obchádzkové trasy po vetvách budúcej križovatky D1/D4, následnej kompletnej výmeny vozovky D1, vrátane zdvihu nivelety, výstavby nových mostov ako aj dokončenia križovatkových vetiev križovatky D1/D4 vedúcich popod D1,“ dodala Žgravčáková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)