Diaľničiari vyhlásili súťaž na zhotoviteľa úseku R2 pri Rožňave, súčasťou bude tunel Soroška

Tunel
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyhlásila súťaž na zhotoviteľa úseku R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou s tunelom Soroška. Predpokladaná hodnota zákazky je približne 243,15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Podpis zmluvy so zhotoviteľom diaľničná spoločnosť podľa zverejnených informácií predpokladá koncom roka 2020. Lehota výstavby je 1 825 dní.

Úsek bude mať dĺžku 14 100 metrov a vybudovaný bude v polovičnom profile. Jeho súčasťou bude tunel Soroška s dĺžkou niečo cez 4 248 metrov, ako aj 12 mostných objektov a dve križovatky Rožňava a Jablonov nad Turňou. Súťaž na Sorošku je podľa NDS piatou stavbou v ostatnom čase, ktorá sa uskutoční v Prešovskom a Košickom kraji.

Bratislavský obchvat

NDS zároveň podpísala zmluvu so zhotoviteľom stavebných prác mostného objektu, ktorý povedie existujúcu diaľnicu D1 ponad budovaný nultý bratislavský obchvat D4. Ide o prvú etapu budovania križovatky D4/D1, ktorá umožní koncesionárovi plynule pokračovať vo výstavbe bratislavského obchvatu.

Víťazom súťaže, ktorú diaľničná spoločnosť vypísala v marci 2019, sa stala spoločnosť Doprastav. Tá stavbu vybuduje za takmer 5,7 mil. eur. S výstavbou sa začne v januári 2020.

Rozšírenie diaľnice D1

Nasledovať budú verejné obstarávania na časti križovatky D4/D1, respektíve na samotné rozšírenie diaľnice D1 v úseku Bratislava – Triblavina. Diaľnica D1 sa počas rozširovania na plnohodnotné štyri pruhy bude zdvíhať, doprava počas výstavby bude vedená po vetvách križovatky D4/D1, ktorú stavia koncesionár.

NDS zaistí rozšírenie D1 tak, aby umožnila napojenie D1 na D4. Rozšírenie diaľnice D1 je rozdelené na tri etapy s predpokladom ukončenia v roku 2023.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DoprastavNDS Národná diaľničná spoločnosť