Do popradského depa dorazila prvá švajčiarska električkozubačka, bude slúžiť občanom i turistom (foto)

Električka, zubačka
Novú električkozubačku doviezli do popradského depa v troch kamiónoch. Foto: Makbedrik dream photo / ZSSK (www.facebook.com)

Do popradského depa dorazila prvá švajčiarska „električkozubačka“. Na Slovensko ju priviezli v troch kamiónoch. Predstavili ju zástupcovia Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Informoval o tom Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK.

Električkozubačka je pomenovaná po jednom z tatranských štítov – Bradavica. Ide o prvý z piatich vlakov, ktorými bude spoločnosť od leta zabezpečovať obyvateľom z tatranských obcí i turistom spojenie s Popradom.

Do prevádzky bude do konca roka 2021 nasadených 5 vlakov pre trate Štrba – Štrbské Pleso, Štrbské Pleso – Starý Smokovec – Poprad a Starý Smokovec – Tatranská Lomnica. Vozidlá sú financované z projektu EÚ – Modernizácia vozidlového parku ZSSK pre východné Slovensko.

Päť kusov elektrických jednotiek a jeden multifunkčný rušeň stáli celkovo 38,8 milióna eur. Po Bradavici, Kostolíku, Ganeku, Stredohrote a Vysokej má ZSSK pre východné Slovensko prichystaných ešte viacero vlakov. Všetky budú jazdiť na koľajach Prešovského a Košického kraja do konca roka 2023.

Električka, zubačka
Novú električkozubačku doviezli do popradského depa v troch kamiónoch. Foto: Makbedrik dream photo / ZSSK (www.facebook.com)
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko