Dobrovoľní hasiči v Žiline dezinfikujú zástavky a verejné priestranstvá, ľudia službu vítajú

Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii zastávok mestskej hromadnej dopravy
Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii zastávok mestskej hromadnej dopravy Foto: Facebook/DHZ KNM

Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov a miest, ktoré môžu byť potenciálnym zdrojom ochorenia COVID-19.

Ako informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík, tento týždeň sústredia pozornosť na kompletné vyčistenie a dezinfekciu 234 zastávok mestskej hromadnej dopravy.

Hasiči dezinfikujú verejné plochy

Dobrovoľní hasiči dezinfikujú zastávky dvakrát týždenne večer od 17:00 do 20:00.

Viac o téme Koronavírus

„Hasiči z mestských častí Brodno, Bytčica, Mojšová Lúčka, Trnové, Vranie, Zádubnie a Zástranie prioritne dezinfikujú sedacie plochy, označníky, odpadkové koše a lavičky na zastávkach. Ide predovšetkým o miesta, ktorých sa ľudia najviac dotýkajú.

Čistiaci a dezinfekčný prostriedok s virucídnym účinkom na báze chlórnanu sodného aplikujú tlakovým rozprašovačom vo forme vodnej hmly a dezinfekcia sa tak dostane na celú kontaktnú plochu v zástavke a aj do štrbín,“ priblížil systém dezinfekcie Miškovčík.

Ľudia službu vítajú

Podľa žilinského primátora Petra Fiabáne sa hasiči pri práci stretávajú len s pozitívnymi ohlasmi miestnych obyvateľov.

„Cestujúci na zastávkach sú disciplinovaní, ústretoví a v prípade potreby miesta a okolie zastávok uvoľňujú pre plynulý priebeh dezinfekcie. Chcem sa preto poďakovať všetkým Žilinčanom. Hoci majú v čase dezinfekcie dočasne znížený komfort na zastávkach, chápu, že čistenie a dezinfekcia sú potrebné, aby sa koronavírus nešíril,“ podotkol Fiabáne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter FiabáneVladimír Miškovčík