Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
D4
Výstavba pilierov v Dunaji a pohľad na skruž na západnom predmostí | Foto: D4R7 Construction
29. 05. 2019 9:28 Cestná doprava Marek elias.jpg od SITA

Dodatočné testy materiálov použitých na stavbe D4 a R7 sa už vykonávajú

Výsledky bude možné zverejniť po definitívnom ukončení testovania.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) potvrdilo, že už prebiehajú dodatočné testy vzoriek použitých materiálov na stavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy.

„Výsledky bude možné zverejniť po definitívnom ukončení testovania. Aby bolo možné vyjadriť sa k ďalším krokom, je nutné počkať na výsledky testov,“ uviedol rezort dopravy pre agentúru SITA.

Riziko výstavby je podľa ministerstva v prípade PPP projektu plne prenesené na koncesionára. Prípadné zvýšené nároky spôsobené touto situáciou sa preto nepremietnu do ceny pre štát.

Rezort bude spolupracovať pri poslaneckom prieskume

Ministerstvo dopravy bude tiež plne spolupracovať pri poslaneckom prieskume na stavbe D4 a R7.

„Rovnako poslancom poskytne všetky požadované dokumenty, ktoré má k dispozícii,“ informoval ďalej rezort dopravy.

Zároveň akceptuje nedávne rozhodnutie parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti o uskutočnení poslaneckého prieskumu na stavbe D4 a R7. Prieskum by sa mal uskutočniť 4. júna, prípadne v inom vhodnom termíne najneskôr do 17. júna.

Poslanci sa oboznámia so situáciou na stavbe D4 a R7 na základe iniciatívy poslanca Národnej rady SR a tímlídra strany Sloboda a Solidarita pre dopravu Miroslava Ivana, ktorý bude prieskum viesť.

Rezort dopravy ešte v polovici mája informoval, že zemina v násypoch budovanej D4 a R7 neohrozuje zdravie ľudí. Testy však potvrdili aj použitie materiálov v rozpore so stavebnými predpismi. „Aby bolo možné tieto výsledky potvrdiť s definitívnou platnosťou, a zároveň aby bolo možné určiť rozsah problému, je nutné urobiť dodatočné odbery vzoriek a ďalšie testy,“ uviedla vtedy hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

K téme

Dva úseky R7 by mohli motoristi využívať v miernom predstihu, zvyšné budú zrejme meškať Arbitráž pre D4 a R7 je problém vyplývajúci z koncesnej zmluvy, tvrdí dopravný expert

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne! Foto: Na celom Slovensku hrozí prízemný mráz, na hrebeňoch Tatier je už sneh Foto: Policajti nakupovali rastliny počas služby, vyjde ich to draho Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Stíhačka F-16 havarovala pri meste Pluvigner, pilot skončil na elektrickom vedení

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X