Dokumentácie a dozor pre stavbu R2 Zacharovce - Bátka budú stáť viac ako 1,7 milióna eur

Diaľnice a rýchlostné cesty
Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.

Národná diaľničná spoločnosť vybrala za dodávateľa týchto služieb spoločnosť Alfa 04 spomedzi ponúk šiestich uchádzačov.

Vypracovanie dokumentácií na stavebné povolenie a ponuku, ako aj výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre stavbu úseku rýchlostnej cesty R2 Zacharovce – Bátka v okrese Rimavská Sobota budú stáť 1,74 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vybrala za dodávateľa týchto služieb spoločnosť Alfa 04, a. s., Bratislava spomedzi ponúk šiestich uchádzačov. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej vlani v marci, predpokladaná cena za dodanie dokumentácií a výkon dozoru bola 2,86 mil. eur bez DPH.

Lehoty pre dokumentácie a dozor

Podiel subdodávateľov na zákazke by mal dosiahnuť 26,9 % z jej objemu. Alfa 04 má dodať dokumentáciu na stavebné povolenie do 210 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy, oznámenie o zmene navrhovanej činnosti do 150 dní od účinnosti zmluvy a dokumentáciu na ponuku do 150 dní od doručenia písomnej výzvy NDS.

Výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie na stavbe by mal trvať podľa predpokladov dva roky počas stavebných prác na úseku R2.

Diaľnice a rýchlostné cesty
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.

Služby pre ďalší úsek R2

Dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku spolu s výkonom autorského dozoru a koordinátora dokumentácie pre stavbu nadväzujúceho úseku R2 Bátka – Figa (6,2 km) zabezpečí tiež Alfa 04 ako vedúci člen združenia so spoločnosťou ESP Consult, s. r o., Šamorín. Tieto služby sa zaviazali dodať za 1,53 milióna eur bez DPH, NDS vybrala uvedené združenie vo verejnej súťaži spomedzi šiestich ponúk.

Subdodávatelia by mali vykonať 28 % z hodnoty zákazky. Tento tender bol vyhlásený tiež v marci minulého roka, pôvodná predpokladaná cena bola 2,47 mil. eur bez DPH.

Podpora z peňazí EÚ

Dokumentácia na stavebné povolenie pre R2 Bátka – Figa má byťy dodaná do 190 dní od účinnosti zmluvy, oznámenie o zmene navrhovanej činnosti do 150 dní od účinnosti zmluvy a dokumentácia na ponuku do 130 dní od doručenia písomnej výzvy NDS. Výkon autorského dozoru a koordinátora dokumentácie na stavbe úseku R2 je plánovaný predbežne na dva roky.

Diaľničiari plánujú oba projekty financovať s využitím peňazí Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Výsledky súťaží oznámili vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť