Dokumentácie pre úseky R7 Dolný Bar - Zemné a Zemné - Nové Zámky budú stáť 3,7 milióna eur

Výstavba R7
Výstavba R7. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.

Národná diaľničná spoločnosť vybrala za zhotoviteľa dokumentácií stavebného zámeru a na územné rozhodnutie, ako aj oznámenia o zmene navrhovanej činnosti spoločnosti Amberg Engineering Slovakia a Dopravoprojekt.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) zaplatí za vypracovanie dokumentácií stavebného zámeru a na územné rozhodnutie pre stavbu úsekov rýchlostnej cesty R7 Dolný Bar – Zemné (23,5 km) a Zemné – Nové Zámky (14,25 km) 3,12 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,74 mil. eur vrátane DPH). Súčasťou zákazky je aj dodanie oznámenia o zmene navrhovanej činnosti po vypracovaní dokumentácie na územné rozhodnutie.

NDS vybrala za dodávateľa dokumentácií skupinu spoločností Amberg Engineering Slovakia, s. r. o., (vedúci člen) a Dopravoprojekt, a. s., so sídlom v Bratislave spomedzi štyroch uchádzačov. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej vlani v apríli. Predpokladaná cena za poskytnutie tejto služby bola 3,9 mil. eur bez DPH (4,68 mil. eur s DPH).

„Ponuka úspešného uchádzača bola výhodnejšia z hľadiska celkovej ceny za predmet zákazky, ktorá bola vyhodnotená na základe stanoveného kritéria a jeho spôsobu hodnotenia,“ oznámila NDS v správe o zákazke.

Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.

Uzavreli zmluvu

Diaľničiari a dodávateľ už podpísali zmluvu o vypracovaní dokumentácií. Dokumentácie stavebného zámeru a na územné rozhodnutie, vrátane oznámenia o zmene navrhovanej činnosti pre úsek R7 Dolný Bar – Zemné budú stáť 1,88 mil. eur bez DPH (2,26 mil. eur s DPH) a pre úsek R7 Zemné – Nové Zámky 1,24 mil. eur bez DPH (1,49 mil. eur s DPH).

Lehoty na dodanie dokumentácií na územné rozhodnutie a stavebného zámeru pre úsek Dolný Bar – Zemné sú 320 a 360 dní a pre úsek Zemné – Nové Zámky 240 a 280 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy. Oznámenie o zmene navrhovanej činnosti pre oba úseky má byť dodané do 90 dní od doručenia písomnej výzvy NDS ako objednávateľa.

Výstavba R7
Ilustračné foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.

Ponuky ďalších uchádzačov

Ďalšie tri ponuky v tendri predložili združenie Valbek, s. r. o., a Prodex, spol. s r. o., Bratislava, spoločnosť Alfa 04, a. s., Bratislava a skupina AF-Cityplan, s. r. o., Sagasta, s. r.o., Praha a HBH Projekt, spol. s r. o., Brno. NDS v informácii o vyhodnotení ponúk v rámci zákazky neuviedla cenové ponuky týchto uchádzačov.

Úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky sú súčasťou plánovanej trasy R7 Bratislava – Holice – Nové Zámky – Čaka – Veľký Krtíš – Lučenec v celkovej dĺžke 223 km. Vo výstavbe sú tri úseky R7 Bratislava, Prievoz – Ketelec – Dunajská Lužná – Holice v dĺžke 32 km v rámci PPP projektu spolu s úsekmi D4 Bratislava, Jarovce – Ivanka sever – Bratislava, Rača v dĺžke 27 km.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť